Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Záptojás szaga lett az akváriu...

Záptojás szaga lett az akvárium vizének, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Most lettem figyelmes a szagra. Egy 60 literes akvárium, egy eheim experience 250-es külső szűrővel. Tegnap cseréltem a víz egyharmadát, és kitakarítottam a szűrőt. 10 galaxy razbóra, kb. 20 amano garnéla és sok növény van benne. Mit tehetnék sos-ben?
2021. jún. 30. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hány fokos a víz? Szűrőt milyen gyakran takarítod?
2021. jún. 30. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
26-27 fokos most a meleg miatt, amúgy 24-25. Szűrő kb. Fél éve volt takarítva előtte.
2021. jún. 30. 16:56
 3/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Fedett? Mert ha igen akkor lehet ,hogy csak a tető alatt beposhadt a levegő. Ha ez a helyzet akkor hagyd nyitva az etetőnyílásokat ,hogy szellőzni tudjon. Ha nem fedett akkor is nézd át a tetőt/ minden víz fölötti cuccot mert ebben a nagy melegben könnyebben megpenészesednek. Nem árthat egy 30% vízcsere, bár ezzel nem szabadna gond legyen ha tegnap volt legutóbb.
2021. jún. 30. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Pár napja tető nélkül megy, a hőség miatt. Elszaladtam a halasboltba, adtak sera toxivec-et, cseréltem még 20% vizet, meg raktam bele ebből a cuccból, most is érződik még kicsit a szag, de közel sem olyan durva mint volt.

Azt mondta az eladó,. hogy szerinte a szűrőtakarítás plussz vízcsere miatt sérült a baktériumflóra, főleg hogy ilyen meleg is van. A halaknak eddig nincs látszólag bajuk. 2 napig nem etetek az biztos.

2021. jún. 30. 18:32
 5/8 A kérdező kommentje:
Ja meg azt is mondta, hogy a vas tartalmú növénytáp semlegesíti a kén-hidrogént, így raktam bele 1ml tf plantert plusszba.
2021. jún. 30. 18:35
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Szerintem ez így már jó lesz de nem ártana áttérni a melegre való tekintettel a heti 2x 15-20% vízcserékre és legalább 1x talajporszívózásra. Ha műanyag tető van akkor azt érdemes citromsavas, majd szódabikarbónás vízzel átmosni, a citromsav oldja vízkövet, a lúg semlegesíti a savat és elnyeli a szagokat. Jól tetted, hogy azonnal lecserélted a víz egy részét. Nem ártana beszerezni akvarisztikai célokra is használható ioncserélt vizet és azzal pótolni az elpárolgott vizet, bár ha betartod az általam ajánlott sűrűbb kis léptékű vízcseréket nem jelentős a párolgás. A szűrőből kiáramló víz feltétlenül fodrozza a felszínt. A zárt műanyag tetőbe érdemes kis ventilátort tenni és az etetőnyílást nyitva tartani. Ha kell árnyékold az ablakot v az akvárium ablak felőli oldalát, éjjel szellőztess bár ezt nyilván eddig is így csináltad.:D
2021. júl. 1. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Közben kiderült hogy 2.5 órán keresztül nem volt itthon tegnap áram, csak pont melózztam..)

Nem gyári tető, van rajta szellőzőnyílás, én csináltam. A párolgást ioncserélt vízzel pótoltam(van rajta halas piktogramm,) A szűrő fodrozza a vizfelszínt+ ejszakára beraktam egy levegőztetőt is(amúgy nem használom..)Reggelre már normál akvariumvíz szaga volt.

2021. júl. 1. 09:03
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
OK.
2021. júl. 1. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!