Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi számít jó minőségű haltápnak?

Mi számít jó minőségű haltápnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Segítséget szeretnék kérni,hogy milyen haltáppal etessem a halaimat? Mivel millió féle van a piacon,nem tudom eldönteni,milyet vegyek(10 db zöldsávos törpe razbóra és 6 db törpe páncélos harcsa)

2021. júl. 4. 12:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Jó minőségű haleledelnek a természetes eledel számít, nem a táp.

Ezek mindenevők, így állati és növényi eredetű táplálékkal is lehet próbálkozni , ami inkább kihívás, olyan méretűt találni, ami befér a szájukon.

Fagyasztott planktonikus legapróbb eledelek, mint artemia, vörösplankton, cyclops jöhetnek szóba, vagy akár fekete, fehér szúnyoglárva, de azokat valószínűleg össze kell vágni kiolvasztás után, egy lapos felületen, pengével.

Főtt, forrázott zöldségpürékkel is lehet próbálkozni, mindenfélével, zöld levelűekkel (spenót) vagy répa, paprika, cukkini megfőzve, borsó, kukorica, szintén megfőzve, és a belseje kinyomkodva.


Tápokból is lehet nekik adni olyat ami befér a szájukon, én szinte csak sera tápokat adok, régebben adtam jbl-t is.

2021. júl. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Értem! Köszi szépen a választ!
2021. júl. 4. 14:04
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Keresd azokat aminél az első néhány összetevő(ezekből van benne a legtöbb) nem halliszt/gabona/élesztő/növényi származék/keményítő(a sera tápokban kb pont ez a sorrend, aztán még pár % hasznos cucc...) Ha az előbb említettek helyett az első összetevők gerinctelenek, alga, rovarliszt, stb tehát olyan dolgok amiket a halak a természetben is fogyasztanak, arra lehet mondani hogy egy jó táp.
2021. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Nem szeretném,hogy hiányt szenvedjenek szegénykék...
2021. júl. 4. 21:14
 5/12 anonim ***** válasza:

Élőt már alig lehet kapni, de fagyasztottból van rengeteg. A razbóráid kb. cyclops nagyságútakat tudnak megenni, de a boltokban segíteni fognak, ha elmondod, kinek kell.

A coryk szép lassan mindent megesznek, de szúnyoglárvával a pygmeusnál nem érdemes próbálkozni.

Tápokból JBL, Sera, Tetra az, amivel nem nyúlhatsz mellé.


Keltethetsz sórákot is néha, értékelni fogják.

2021. júl. 5. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Rendben! Köszi a választ. :)
2021. júl. 7. 20:18
 7/12 anonim ***** válasza:

Szia, fagyasztott az jó meg minden de mindennap azért nem ajánlatos adni,de egyébként remek.


Szárítottból én Sera és a Derlenne márkájúakat szeretem,sok összetevőjük van és azért érződik is a szagukon,hogy meg vannak pakolva. Ami teli van pumpálva gabonával( és ez minden állattápra igaz kutya/macska/rágcsáló)az nem tápláló és egyoldalú étkeztetés.


Emellett én szeretek forrázott zöldséget is adni nekik.

2021. júl. 14. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# Értem! Tudnál esetleg konkrét tápot linkelni mit érdemes venni,mert néztem Sera, Tetra, Derlenne márkákat de millió van belőlük... köszi előre is
2021. júl. 14. 09:44
 9/12 anonim ***** válasza:

7.es vagyok. Szerintem a sera vipan és san tápok a legjobbak,könnyen morzsolhatóak és nekem gyönyörű színe van a halaknak tőle(nekem új halakon már 1,5 hét után látszott). Szintén serából a wels/vipa chips remekek talajlakóknak(csak ki kell fogni ahol nem horror áron van). Anno pedig szerették a sera o-nip-et a halaim.


Derlennéből meg szerintem bármelyik lemezes megfelel,abból nem találtam ennyifajta opciót.

2021. júl. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
7# Rendben köszi szépen!Ki fogom próbálni mindenképp. :)
2021. júl. 14. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!