Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akváriumba elég ez...

50 literes akváriumba elég ez a szűrő?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni,hogy ezt az akváriumot vásároltam és nem tudom eldönteni elég e a szűrő...

[link]

Köszönöm a választ.



2021. júl. 16. 17:34
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Vagy ezt vegyem inkább helyette?


[link]

2021. júl. 16. 17:43
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha megteheted, inkább vedd az akasztós szűrőt (másodikat). Az első kevés lesz szerintem. Illetve a második nem a beltérből foglalja a helyet.

Viszont, ha gyári tetős az akva, gond lesz a felakasztása. Szóval az sem mindegy, milyen akváriumhoz lesz...

2021. júl. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a választ.

Amúgy egy külső akasztós szűrő is van olyan jó,mint egy belső szűrő?

Én úgy gondolnám,egy belső szűrő jobban megszűri a vizet... mivel közvetlen kapcsolatba van a vízzel...

Mert néztem ezt is.


[link]


Erről mi a véleményed?

Amúgy egyik cimborám mondta,hogy mindenképp vegyek plusszba levegőztetőt is,mert a szűrő az csak vizet szűr... Ez igaz lehet?

Igazából növényes akváriumot szeretnék egy bettával és alúra 6 db cory-val...

2021. júl. 16. 19:45
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Annak, hogy közvetlen kapcsolatban van a vízzel, nincs köze ahhoz, hogy jól szűr-e... a szűrőanyag térfoga és milyensége a legfontosabb tényező. A szűrőanyag (pl. itt a szivacs) minél nagyobb térfogatú, kb. annál hatékonyabb a szűrésed. Illetve a vízforgatás sem lényegtelen, nagyon minimum 3x-osa legyen az akváriumnak, tehát te 150 l/óra értéktől felfelé nézelődj, de ez tényleg a minimum, mert idővel a szűrő keringetése csökken, én inkább a 4-5x-ös gyári érték körül nézelődnék.

A levegőztető felesleges, ha jó a szűrés, elég, ha a szűrő a vízfelszínt fodrozza.

2021. júl. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olvasd el ezt, sokat fog segíteni:

[link]

2021. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A gyári szűrőről nincs sok adat, valószínűleg elég gyenge oda.


Az akasztós jobb, viszont a tetőtől nem tudod felakasztani, tető nélkül meg nincs világítás.

Egyébként az akasztósoknál a vízforgatással, annak irányával lehetnek problémák, de biológiailag, (ami a fontosabb) nagyon jól szűrnek, mert sokkal több szűrőanyag fér bele, mint egy belső szűrőbe.

És nem az akváriumból veszi el a helyet.


Az a nagy helyzet, hogy előbb kellett volna kérdezned.

Még mielőtt szettet vettél volna.

A világítás is nevetséges, semmire nem jó.

(tehát akár le is lehet venni a tetőt a szűrő miatt, ha az akasztós mellett döntesz, mert azzal a világítással úgyse mész semmire.)


Szóval a 27.000-es szettből van egy 10.000 ft-os üvegedényed.

Tény, hogy 27-ből nem jött volna ki egy jó szett, de így, hogy fölösleges dolgokat vettél, még drágább lesz.

2021. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Most olvasom, hogy bettás növényes aksit szeretnél.

Na, hát akkor még üvegtetős is vágathatsz...


Mivel a növények miatt szükséges az életképes világítás, amit a beépített 4 wattos led messze nem fog teljesíteni.

Kell rá külön egy lámpa, de az meg nem fedi le az aksit, márpedig egy bettának fedett akvárium kell.

Szóval kell az oldalára műanyag vezetősín, leméred mekkora üveg fér a sín közé, és vágatsz egyet üvegessel...

És arra teszed a lámpát.

2021. júl. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

" cimborám mondta,hogy mindenképp vegyek plusszba levegőztetőt "


A tekintetben hasznos a tanács, hogy az ilyenekből lehet leszűrni, kire nem szabad hallgatni.

2021. júl. 16. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Köszi szépen a sok információt!Sokat segítettetek.

5# Elolvastam amit linkeltél és eldöntöttem megveszem akkor azt az akasztós szűrőt... Leveszem a tetőt. Néztem 2 X 18 wattos t8 as világítást, illetve vágatok üveget is rá.

2021. júl. 16. 22:02
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

18 watt T8-ból csak a cső 60 centi, és még sehol a foglalat, meg a lámpa, neked meg 45 hosszú az egész aksi!

T8-ból csak a 15 wattos cső jöhet szóba, az 45 cm hosszú.

2021. júl. 17. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!