Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vörös karcsú márnákat hogyan...

Vörös karcsú márnákat hogyan lehet szaporítani?

Figyelt kérdés

Külön raktam egy 20 literes akváriumba 1 hímet és 2 nőstényt.

Lágyított vízben vannak, egy marék tüskéshínárt tettem bele, kb 26 fokos a víz. A hím kergeti a nőstényeket,.de eddig nem ikráztak le. 2 napja vannak külön.


2021. júl. 27. 14:42
 1/1 Salx Narval ***** válasza:
Tedd vissza őket és figyeld meg a viselkedésüket az akváriumban, csak az egymás iránt érdeklődő párt az-az 2 halat tedd majd az ikráztatóba, lehetőleg este. Teríts egy kupac mohát a talajra. 2-3 napnál tovább felesleges várni ha nincs eredmény próbálkozz másik halakkal v cseréld le a nőstényt ha a hím aktívan hajt. Esetleg sötétítsd le az ikráztató oldalait fekete kartonnal és a frontüveget is takarhatod ha nagyobb mozgás van a szobában. Egy kisebb anubiaszt is betehetsz árnyékadónak, v tompítsd a világítást ( én egyáltalán nem szoktam világítani csak a felülről ráeső fényben vannak ). Finom porlasztás mehet ha megoldható. Az ikrák védelmére égertobozt, v egy késhegynyi gyógyszertári csersavport érdemes használni ( mindegyik kicsit színezi a vizet). Legyen kéznél ivadéktáp és keltess sórákot is. Én ugyan tisztított esővizet szoktam használni de a lágyított is ugyanolyan jó, azzal nem lehet gond. Sok sikert és türelmet.
2021. júl. 28. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!