Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a baja a halamnak...

Mi lehet a baja a halamnak (páncélos harcsa)?

Figyelt kérdés
Ma arra lettem figyelmes, hogy az akváriumom alján háton fekszik a hal, lélegzett. egyből kivettem, de nem mozdult(a kopoltyuja mozgott). ezután pár perccel meghalt. Mi lehetett az oka? Esetleg valami betegség? A többi halnak nem volt semmi baja, illetve a meghalt harcsán sem láttam semmilyen külső jelet a betegségre sem a halál előtt, sem utána. 160 literes akváriumban tartok 15neont,8 házmestert, illetve már csak 7-et, és 2 algaevőt(anci). Van egy külső szűrő benne: Atman cf 800, illetve egy belső szűrő: internal filter 303. Az akváriumban van növény... a növényeknek sincs semmi bajuk, vannak új hajtások is.. valakii esetleg?

2021. júl. 27. 16:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy siman csak ennyi volt neki, mrgoregedett oszt megmurdelt? 🤔
2021. júl. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem, mert még kicsi volt. nemrég hoztam a kereskedésből.
2021. júl. 27. 17:39
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát, "sajnos" semmi olyan infót nem írtál, ami rossz lenne, így nem nagyon lehet kiindulni semmiből.

Lehet, genetikai gyengeség.

Sőt, a leírtakból arra lehet, következtetni, hogy az alapvető dolgokkal tisztában vagy, úgyhogy kezdő hibákba se megyek bele...


Innentől kezdve viszont nem egyszerű a válasz - mondhatnám, hogy boncoltasd fel, ha egy működőképesebb világban élnénk, és lenne rá kapacitás és szakértelem, hogy ezt kiderítsék ---

Ennek hiányában azt mondom, ha már van egy király külsőd, használd ki, és csinálj egy aktív szenes kúrát.

Tudom, hogy ez mennyire sovány vigasz, és mennyire vaktában tapogatózás.

De ennyi infóból ennyit tudok segíteni.



(figyeld a többi viselkedését!)

2021. júl. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalataim szerint a házmester hal kondíciója szoros összefüggésben áll a talajtípussal. Túrható talajnál semmi gond nem volt velük, nagy szemcséjű

vagy érdes zúzalék talajnál megbetegedtek.

2021. júl. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! a 4.nek apró szemcséjű talaj vagy, nem nagy szemű kavics, de azért köszönöm!
2021. júl. 27. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!