Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Indítottam egy 60 Literes...

Indítottam egy 60 Literes akváriumot, a fényerőt mennyire lőjem be?

Figyelt kérdés

Jbl manado talaj kb. 8cm vastagon, táptablettákkal felturbózva, lágyított víz, jelenleg 12gh 5kh (a manado még keményít..). Tf tápokat használok. Van 2 ledes világitásom. Most csak az egyiket használom: egy 16wattos wrgb led 1250 lumen. Van egy másik, ez sima fehér ledes, 12 watt nem tudom hány lumen. Elég az első, vagy érdemes mindkettőt használnom?

Jelenlegi növények: 2 tő anubias, ambúlia, indiai vizicsillag, 1 tő crypto féle, hm elől amit gyepesíteni akarok, úszó nyílfű, pogostemon helferi, békalencse, gömbmoha.

(Halak még nincsennek, 3 hetes az akvárium, galaxy razbórák meg garnélák kerülnek bele pár nap múlva)



2021. aug. 9. 10:57
 1/3 A kérdező kommentje:
Még valami eszembe jutott: galaxy razbórából hány darabot bír el ez a medence? Fluval 207-es szűrőm van.
2021. aug. 9. 11:03
 2/3 anonim ***** válasza:

Fényhez nem tudok hozzá szólni, de olyan 15 halacskát elbír + a garnik. Nekem a 45 literben van 8 galaxy, 3 harcsa + 2 csigusz, sok-sok növénnyel, ada talajjal és 500 l/h-s szűrővel. Kitűnően elvannak :)

De arra készülj, hogy drágák lesznek, olyan 1000 ft/db egy ilyen halacska, bár szerintem is gyönyörűek. Ha nincs fa vagy valami nagyobb szikla a vízben, akkor tegyél bele, szeretnek körülötte kergetőzni. Microsorum fajokat kedvelik, szeretnek belebújni légyottokra :D


A Low Tech AkvaKertész Közösség fb csoportban jobban tudnak segíteni fénytechnika ügyében.

2021. aug. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én simán nyomatnám mindkettő lámpát, viszont gyepesítés CO2 nélkül nemhiszem, hogy mennyi fog.
2021. aug. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!