Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi bajuk lehet? Valaki segítse...

Mi bajuk lehet? Valaki segítsen kérem!

Figyelt kérdés
Sziasztok! Új vagyok a hal tartásban. Egy hím koronás bettám és két nőstényem van. Két hétig minden jól ment, majd az egyik nőstény nagyon agresszív lett és bántani kezdte őket, főként a hímet. Nagyon megtépte és megette a letépett darabokat. Emellett a kis piros rákjaimat is megölte. Kivettem az akváriumból és ma vissza vittem a kereskedésbe. Viszont most a hím betta furcsán viselkedik. Nem eszik és folyton bújkál, szinte alig látom. A másik nőstény mikor kivettem a támadót szinte azonnal kivirult, gyönyörű színe lett, most viszont újra fakó. Segítsetek kérlek, mi bajuk lehet? Főleg a hímnek? Lehet ennyire megsérült hogy inkább bújkál a fenéken?
2021. aug. 17. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Bettát sosem tartunk együtt másik bettával, de a legjobb ha egyáltalán más hallal sem. Sziámi harcoshal a másik neve. Nem véletlenül. Rendkívül agresszív faj.
2021. aug. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Skid05 ***** válasza:
100%

Ott kezdődik az egész sztori, hogy mekkora üvegben vannak/voltak összezárva? Dús élő növényzet van-e? Motoros belső szűrő? Vízcserékkel mi a helyzet? Hőfok? Fedett az üveg? Milyen kaját kapnak? Mennyit ment az akva üresen mielőtt a halak bekerültek?


Amúgy önérzetes jószágok, ami a nőstényt illeti a korábbi harci dísz volt, a békeidőkhöz más szín társul, ami meg a hímet, a vérmes nőstény a méltóságán is jelentős csorbát ejtett, tudod azok a pózolások a tükör előtt nem ok nélkül történnek, a legfőbb büszkesége veszett oda... ettől függetlenül lehetnek itt bőven más problémák is, lásd a fenti kérdéseket.


itt az elméleti alapok: [link]

itt meg a fajról: [link]

2021. aug. 18. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

30L az akvárium, dús növényzet rengeteg búvó hellyel, motoros szűrő, kis levegőztető is van, fűtőszál, hőmérő, heti-másfél heti 15-20%os vízcsere, rendszeres vízminőség teszt, ha valami nem jó érték, korrigálom. Van talajtisztítóm is. 25-27fokos vízben vannak, fedett tetejű, a kajájuk kimondottan bettaknak készulő eledel, annyit kapnak ami 2-3perc alatt elfogy, figyelek hogy amit nem ettek meg azt kiszedjem hálóval. 2.5 hetet ment üresen az akvárium, napi teszteléssel.


Ma reggel már előbújt a hím, evett is egy kicsit. Már látható hogy gyógyulnak az uszonyai. Újra kergeti időnként a nőstényt, persze sosem bántja, eddig soha nem is tette csak kicsit meg kergeti egy-két kör erejéig. Gondolom csak megrázták a történtek, legalábbis nagyon remélem, hogy csak erről van szó.


Rengeteget olvastam róluk és a tartásukról is hetekig mielőtt mellettük döntöttem. A kereskedésben is kifaggattam az illetékest. Ő mondta, hogy egy hímhez minimum két nőstényt kell vennem. Mikor vissza vittem az egyik nőstényt azt mondták, hogy valószínűleg átvette a domináns szerepet, és lehet hogy féltékeny volt mert a hím rá sem hederített ezért nem tűrte meg és bántotta. Ami igaz, mert mindig csak a másik nősténynek “mutogatta” magát.

Egyenlőre úgy látszik jól vannak. A hím is előmerészkedett, a nőstényem sem olyan fakó már.


Köszönöm a válaszolat!

2021. aug. 18. 16:20
 4/5 anonim ***** válasza:
30L rettentő kicsi három bettának. Ahogy írták, a betta agresszív hal, nem igazán való társas akváriumba. Főleg hogy kezdő vagy, erősen javallott lenne a hagyományos guppi/neon vonal. Azokkal nincs baj ha megadod nekik az alapvető dolgokat, neked meg lesz egy kis sikerélményed.
2021. aug. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet bettát tartani kezdőként simán, a probléma ott van hogy félretájékoztatták a kérdezőt.

A 30l 1 bettának elég, hím vagy nősténynek, mindkettő territoriális, magányos.


Legjobb lenne külön tenni a halakat, vagy legalább 70 literre cserélni az aksit.


Az etetésnél oda kell figyelni. A túletetés puffadáshoz és pusztuláshoz vezet.


Cherry garnélát nem lett volna szabad melléjük tenni, ragadozó halak. Még ha nem is bántanák őket, a puszta jelenléte a bettáknak agyonstresszelné őket. Takarítóbrigádnak csiga jobb választás.

2021. aug. 19. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!