Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezek a vízparaméterek alkalmas...

Ezek a vízparaméterek alkalmasak akvarizálásra?

Figyelt kérdés

Vettem egy akváriumot 112L 80x40x35cm, egy használt külső szűrőt, 20L jbl manado talajt, aliexpressről 2db 24wattos full spectrum ledes akvárium világítást.

Itt tart eddig a történet, megmértem a csapvizet csepegtetős teszttel, és a következőre jutottam:

Összkeménység 14, karbonátkeménység 22.

Ez a víz mire alkalmas?


2021. aug. 18. 07:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem cserélted össze a teszteket?

Csak mert az összkeménység az az állandó és a változó (karbonát) összessége, így elvileg nem lehet több a karbonát, mint az összes.


Hol laksz, nem szikes a vized?

Ha szikes, sajnos jobb lett volna előbb mérni, utána vásárolni. Ha ebben akarsz növényezni, arra nem keveset kell költeni. Meg pancsolni.

Legésszerűbb megoldás egy RO szűrő lenne, nem túl olcsó, plusz aránylag sok "szennyivizet" is csinál, szóval ha tényleg ez a helyzet, akkor az egy költségesebb történet.


Végülis gyér növényzettel is létezhet akvárium, de nagyobb odafigyelést igényel. Komolyabb , egészségesen fejlődő növényzetet viszont szikes vízben nagyjából lehetetlen hosszú távon fenntartani. Növényzet nélkül a részleges vízcserékre is nagyon oda kell figyelni, esetleg megszaporítani, plusz kémiai szűrőanyagokkal megtámogatni a szűrést.

És persze le kell mondanod a látványról, amit egy dós élő növényzet nyújt.


https://www.youtube.com/watch?v=tJx45anV734


https://www.youtube.com/watch?v=10RekTns3hc

2021. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
dús
2021. aug. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Sajnos nem kevertem össze, jó kis alföldi szikes víz. Van egy m3-es tartály, majd gyűjtök esővizet.
2021. aug. 18. 08:27
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

,,Jó kis Alföldi víz" Az esővíz megfelelő tisztítás majt enyhe halaknak megfelelő vegyszerezés után, faágak pár órás áztatása után jó lesz az is. Maga az akvárium szép nagy. Szerintem alkalmas rá. Vegyél bele egy fűtőt és egy levegőztetőt.


A berendezést én úgy csinálnàm, hogy 2 oldalt és hátul beültetnék mű növényekkel (ha haladó vagy lehet igazi is) középre egyhên barratolva vettém a fődíszt jobbra egy alacsonyabb búvóhely mehetne és a szabad havicsos felületre meg 1-2 kagylót tennèk mint tekoratív elem.

2021. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Esővízzel óvatosan... durván szennyezett is lehet, és mondjuk egy nehézfémes szennyezést nem olyan egyszerű "megfelelően tisztítani". Vízelőkészítőket lehet alkalmazni, és szerintem kéne is.
2021. aug. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
54%
Sok múlik a tehetségedtől. Szerintem inkább a népesebb halállományról kell lemondanod. Lehet csinálni veszélytelen esővízgyűjtőt, le lehet szorítani a vízcsere igényt 5-10 % alá főleg dús növényzet, alul népesített akva esetén.
2021. aug. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!