Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hány nap után mehet a szűrőcsere?

Hány nap után mehet a szűrőcsere?

Figyelt kérdés
Van egy kis garnelas medencém amiben a belső szűrő áramlás szabályozója elromlott és nagyon nagy az áramlás emiatt . Tettem ne mellé 2 kis szivacsszűtőt 3 napja + indító bacit . A kérdésem h mikor vehetem ki a belső szurot h csak a szivacsok maradjanak . Köszönöm !
2021. aug. 21. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

Várnék vele minimum 1 hetet.


Egyébként

Alapvetően a szivacsszűrő , működési elvét tekintve, jobban passzol a garnélákhoz, bár a mechanikai szűrés gyengécske lesz... ezt a hiányosságot rendszeres aljzatporszívózással lehet pótolni.

Szóval nem föltétlenül tanácsolom, hogy ha jó lesz a belső szűrő, akkor cseréld rá vissza, de ettől függetlenül, a motoros belsőnek nincs túl sok baja, szóval akár használható is!

A gyári áramlás szabályzók, szinte mindegyike, pusztán annyit csinál, hogy - végtelenül egyszerűen- csökkenti a keresztmetszetet.

(A rotor elektromágneses működésébe, és a lapátok ide oda forgásába nem megyek bele, legyen elég annyi, hogy a vízhozam nem fix, tehát a keresztmetszet csökkenése , nem olyan, mint ha egy hálózati víznyomáson (pl. kerti slagon) befognád részben a slag végét, a kis keresztmetszeten nem lesz arányaiban nagyobb a nyomás.)


A lényeg, hogy bármilyen alternatív, kreatív módon elérheted, fél órás házi barkácsolással, hogy leszűkítsd a kifolyó csonk keresztmetszetét.

Pl. beragasztod (részben) szilikonnal. Vagy húzol rá egy gumi csövet, aminek a végét tetszés szerint összeszorítod.

Vagy műanyag csőből (villanyszerelési "védcső" , nem túl erős, de de ezért könnyű vele bánni)

csinálsz rá egy esőztetőt, aminek a kimeneti furatainak az összes keresztmetszete, kisebb, mint az eredeti keresztmetszet.

Vagy ugyanakkora, de mondjuk 5-6 furatból, tetszés szerint eldöntheted, hogy hányat használsz, ha 2-3 elég, akkor annyit.

A többit meg lefeded, ugyanazzal a védcső anyaggal, tehát az esőztetőre ráhúzom még egy réteg henger darabokat, amik a kifolyó lyukakat takarják, tetszés szerinti mennyiségben.


Tucatnyi ilyen ötletem van, nem mellesleg komolyan elgondolkoztam már, hogy középső névnek felveszem a megályver nevet, akkora istencsászár kibeb-szott problémamegoldó géniusz vagyok! :D

2021. aug. 21. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Először is köszi a választ sokat segít ! A keresztmetszet szűkítése eszembe se jutott de lehet h megpróbálom én is . Az utolsó mondat meg made my day ;) köszi és szép estét !
2021. aug. 21. 19:08
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem hagyott nyugodni , egy levegocső darab egy elzárni szelep és egy darab muanyagcsővel 20 perc alatt megoldódott . Nem szép , de ideiglenes megoldásnak erre az egy hétre tökéletes . Köszi Mcgajver !
2021. aug. 21. 20:21
 4/4 anonim ***** válasza:
:)
2021. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!