Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Bolia macracantha tartható...

Bolia macracantha tartható együtt?

Figyelt kérdés

Kis garnéla rákokkal?

Csigákra vennék eme halat de nemszeretném ha a garnélák eltűnnének.

Köszönöm a válaszokat! 😉


2021. aug. 25. 14:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

És csigák ellen ez nem megoldás.

2021. aug. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

*botia, nem bolia, de lehet elírás, mindegy csak gondoltam szólok.

Ezzel a díszcsíkkal az az egyik legnagyobb gond ,hogy makacsul nagyra nő s emiatt többszáz literes akváriumot igényel. Talán ha jól emlékszem olyan 300 de inkább 500 litertől tartható. Na meg ugye ahogy általában a csíkok ő is társas. Olyan 100-200 liter körül már tartható törpe díszcsík meg még pár kisebb botia.


Viszont ha csiga problémáid vannak akkor nem ez a megoldás. Ki kell deríteni ,hogy min szaporodtak el a csigák, pl: túletetés, túl sok alga, bomló növényzet stb. Ha nincs amit egyenek, legalább is tömeges mennyiségben, akkor nem tudnak tömegesen, kártékony mértékben elszaporodni.

Ha csak némi felesleges szaporulat van s az akvárium is kisebb akkor a csigaevő csiga/ helena csiga barátibb megoldás.

2021. aug. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor hozom csigát csigákra 😀
2021. aug. 25. 17:05
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Tartható, persze ha nem zavar, ha idővel ritkul a garnéla állományod. Nekem 300L-ben volt régebben, de akkorára nőtt, hogy még ez is kevés volt neki, így elktöztettem őket.

Helena csiga, esetleg csiga csapda. Ha sok van belőlük, jó eséllyel a túletetés miatt van.

2021. aug. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hoztam 3 csigát abból az egyik elásta magát 😃
2021. aug. 25. 19:42
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
A helena áskálós-bújkálós. Ne lepődj meg ha most pár hétig alig látod őket. Utána is csak elvétve, néha-néha mutatkoznak, nem túl fotogén alakok. Konkrétan a petékből frissen kelt csigák akár hónapokig az aljzatban bujkálhatnak mire megmutatkoznak.
2021. aug. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt figyeltem meg, hogy hajnalban szoktak feljönni, olykor van, hogy felmászik az üvegen egész magasra.
2021. aug. 25. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jó éjszakát mindenkinek! 😉

2021. aug. 25. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!