Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Melyik az a kagyló amelyik...

Melyik az a kagyló amelyik nyitott szájjal várja az áldozatot és valami csali van a szájában?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak a mesékben van e, vagy a valóságban is.

2021. aug. 26. 12:06
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Az hal, nem kagyló, horgászhalnak hívják.
2021. aug. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Én úgy emlékszem kagyló és gyöngy lehetett a szájában. Mesében láttam az biztos, meg talán egyszer dokumentum filmben is, de nem találom
2021. aug. 26. 12:25
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem te az "igazgyöngyre" gondolsz.

[link]

2021. aug. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Vizi, tengeri állatra gondoltál biztosan?

Kagylóknak nincsen"szája". Gyöngykagylót ha szétfeszítik, látható lesz a gyöngy (már, ha van benne). Az a mesebeli kagyló vmi kincsvadászra várhatott, nem zsákmányra, kajára! :)


Valamilyen más állatra gondolhattál, aki így csapja be a leendő áldozatot.

[link]

A keselyűteknős Észak-Amerikában él, zavaros folyóvizek alján les prédára, nyitott szájjal, mozdulatlanul, szinte teljesen az iszapba merülve. Kis halakat csalogat különös formájú nyelve segítségével. Nyelve elágazó és leginkább két rózsaszínű féregre hasonlít, amelyek nagyon tisztán kiemelkednek a száj sötét hátteréből. A teknős még mozgatja is egy picit és ekkor rendszerint ellenállhatatlan vonzerővel hatnak az arra járó gyanútlan halakra, akik a „férgek” után kapnak és a következő pillanatban összecsapódik körülöttük a teknőc szája, a hegyes szarukávák biztosan tartják az elkapott áldozatot.


[link]


A mélytengeriek közé már nem ér le a természetes fény, ezért az ő csalijuk világít is, hogy látható legyen. De a lényeg ott is a csali


[link]

2021. aug. 26. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem egészen az igazgyöngyös, csak majdnem. Kagyló ez biztos, a szájat úgy értettem, hogy a kagyló van szétnyílva mint egy száj. Úgy emlékszem kis apró halakra vadászott, akik rámentek a csalira. Az viszont lehet, hogy nem gyöngy volt, hanem valami hasonló.
2021. aug. 26. 17:05
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor az egy nagyon természettől elrugaszkodott mesefigura lehetett egy Sci-fi-ből, nagyon benézhettél valamit!


A kagylók szájüregében semmiféle fegyverzet és készülék sincsen a táplálék felaprózására, mert ezek az állatok valamennyien csak mikroszkópikus kicsinységű növényekkel, alsóbbrendű állatokkal, vagy a vízben lévő szerves törmelékkel, felbomlott állati és növényi maradványokkal élnek.

A kagylók szűrő életmódot folytatnak, a héjak közé beszívott vízből szűrik ki a táplálékukat képző szerves törmeléket.


Nem a kagyló "testének" egy részét vélted a csalizásra használt szervnek?

[link]


Vagy nézd meg, nálam a 7. sor utolsó képét (rajz) Brehm: Az állatok világa c. könyvból! Olyasmire gondolsz?

[link]


Vagy keress képet itt: [link]

2021. aug. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg, mi minden előbukkanhat egy kagylóhéj alól! :)

https://www.youtube.com/watch?v=DTJbdy097m0&list=RDCMUC2GFOm..

Eszméletlen, milyen intelligens állatok!

2021. aug. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Konkrét kagyló, semmi fogra nem emlékszem, csak, hogy a kis halat odacsalogatta a szájában lévő valamivel, majd összezárta magát, aztán nem tudom az alakja olyan mint a shell logója
2021. aug. 26. 20:44
 9/10 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem a nőkre gondolt.
2021. aug. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Segítség hal lettem mesébe van egy hasonló kagyló, amikor a tengeri csillagot elkapja. Ahhoz hasonló
2021. aug. 28. 12:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!