Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitől lehet "döglött" szaga a...

Mitől lehet "döglött" szaga a víznek?

Figyelt kérdés

Külföldön voltam 10 napig, most hogy hazaértem arra lettem figyelmes, hogy poshadt szaga van a víznek. Csináltam gyorsba egy 30% vízcserét, de még mindig érzem. 200 liter jbl e1502 szűrés, manado dark talaj tropica tápkapszulákkal+lágyított víz+ 2x39watt sylvania +1x39watt növényes cső. 20 vörös karcsú díszmárna, 12 galaxy razbóra és garnélák vannak benne.

Növények: 20+ féle. Az élőlényeken nem vettem észre semmi változást. A víz tisztának látszik. Mitől büdösödhetett be?


2021. aug. 31. 07:49
 1/8 anonim ***** válasza:
92%
Mindenki megvan? Nem lehet valami zugban egy elpusztult?
2021. aug. 31. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A halak megvannak mind, a garnélákat bmnem tudom számolni.

Gondolom egy döglött garnéla nem okozhat ilyet.

2021. aug. 31. 08:44
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
Amíg nem voltál otthon, ki etette őket? Nem lehet, hogy valami nem odavaló beleesett a vízbe?
2021. aug. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Automata etető van+időkapcsolós világítás. Nem nyúlt hozzá senki.
2021. aug. 31. 09:47
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg olyankor lehet ha volt áramszünet egy ideig. A rendszered meg újraindult. Megkérdezném a szomszédokat, hogy volt e áramszünet a napokban.
2021. aug. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Kár ezt találgatni, csinálj egy alapos talajtakarítást, citromos vízzel mosd át a tetőt, v fedőüveget és két nap elteltével csinálj még egy 30%-os cserét, a tetőt is felnyitva tarthatod egy darabig. Nézd át a növényzetet is ha kell távolítsd el az elhalt részeket. Esetleg ha van aktívszened akkor azt belógathatod, venni nem szükséges. 200-literben nagy galibát nem okozhat 10 nap hacsak az önetető nem tolta túl, de akkor inkább zavarosodás lenne és penész a talajon. Jó munkát.
2021. szept. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Az aktív 1 napja megy, már nem érzik a szag, holnap csinálok még egy vízcserét.

A halakon továbbra se vettem észre semmit. Ikyenkor az ammónia vagy a kénhidrogén okozza a szagot?

Közben kiderült, hogy karbantartás miatt volt egy pár órás áramszünet.

2021. szept. 2. 19:31
 8/8 A kérdező kommentje:
*aktív szén
2021. szept. 2. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!