Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumra milyen...

112 literes akváriumra milyen akváriumtetőt csináltatnátok?

Figyelt kérdés

Jelenleg a szettes tető van rajta, de az évek során tönkrement benne a világítás, ezért szeretnék egy üvegtetőt rá (nyitott akvárium nem opció).

Hányas üvegből célszerű ezt levágatni?

Illetve, ha egy fénycsöves világítótestet simán ráteszek az üvegre, az elfogadható megoldás? Nem fog az üveg túlzottan felforrósodni?


2021. szept. 2. 08:22
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Megcsináltatnám a világítást, mert a sima üvegtető macerás etetés szempontjából és csúnya, amikor ráül a vízkő.
2021. szept. 2. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

3 dologból áll egy fénycsöves világítás: fénycső, tekercs, kondi.

Gondolom, hogy a fénycsövet már cserélted. A kondi szintén hozzáférhető és filléres tétel. A tekercshez már általában nehezebb hozzáférni.

Ha T5-ös a cső, akkor kicsit eltérő a dolog.

Ha kidobnád a tetőt, inkább add nekem és megjavítom és jó lesz a 112-esemre.


Az üvegtető akkor jobb, ha bele kell nyúlnod az akváriumba. Növényeket akarsz metszeni, ki akarsz fogni halat, garnélát, csigát.

Én készítettem egy árnyékolót, hogy ne világítson a szemembe. 2 centit lefelé takar, 6 centit felfelé. Lábakon áll a világítás, így nem közetlenül az üvegen van. 4-es üveg elég lesz, rá is tehetsz könnyebb dolgokat.

2021. szept. 3. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!