Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Divat még az akvárium?

Divat még az akvárium?

Figyelt kérdés
2021. szept. 4. 06:59
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem divat, hanem hobbi kérdése.
2021. szept. 4. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
87%

Ha szépen be van rendezve akkor a lakás dísze is lehet.

Nekem is van egy 60 literes 1 vitorlás hal l, 1 algaevő, 3 páncélos harcsa évek óta díszíti a nappalit.

2021. szept. 4. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevésbé népszerű. Nálunk évről évre tűntek el a díszhalas boltok a városban, most már csak 1-2 van.
2021. szept. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
13%
Ez nem divat hanem kis állat tartása. Nem divatból tartjuk rendesen etetni tisztítani kell a halakat. Utánna is kell olvasni mennyi fár egy akváriumban. Minél nagyobb egy akvárium és minél kevesebb hal van benne annál kisebb a gond. De neked nem ajánlom ha így kérdezted meg
2021. szept. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Remélem, hogy aki állatokat nevel, v tart az nem pusztán a divat kedvéért teszi, bár ez sem igazán zavarna ha megbíznak valakit aki tisztességgel gondjukat viseli.
2021. szept. 4. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyobb divat lett mint a többi kisállat (hörcsög, teknős, kígyó stb).

Régebben 2 állatkereskedés is volt a városomban, de már csak 1 díszhalas. Közeli nagyvárosokban is szinte csak díszhalakat árulnak az állatkereskedésekben, max egy kis sarokban van 1-2 törpehöri, görögteki és kész. Eleségállatot is alig lehet kapni (rovarok, egerek), tehát gondolom az ezeket fogyasztó állatok tartása se népszerű már annyira.

2021. szept. 4. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Több irányzata van az akvarisztikának, eltérő az egyes irányzatok stílusok pl. hely igénye, tapasztalati igénye, költségei, ki mennyit akar vagy tud rászánni az idejéből tanulásra, vagy mennyire korlátlanok az anyagi forrásai, stb...

és ezek közt az irányzatok közt vannak régebbiek, amik nem annyira divatosak, vannak modernebbek, amik inkább azok.


De alapvetően egyet értek azokkal, akik a hobbi irányból közelítik meg, alapvetően ha valaki olyan irányultságú, hogy szereti a természetes dekorációt, akkor az nem divat kérdése.


A szobanövényekhez tudnám hasonlítani.

Az se divat, illetve mindig is az volt, és az is lesz, sose fog kimenni a divatból, hogy valami élővel, zölddel, természetessel dobjuk fel a lakásunkat.

Aki szereti a természetességet, annál mindig is lesznek szobanövények pl.


Csak mondjuk amíg a 70-es 80-as években tök normál volt a nappaliban egy 3 méteres fikusz, ami visszahajlott a mennyezetről, vagy egy akkora filodendron, amitől a fél család nem látta csütörtökön a szomszédokat, mára ez nagyjából kiment a divatból.


Mint ahogy egy sárga vizű beltenyésztett guppis medence , amin nem látsz be a vízkőtől, se igazán követi a divatot, de lehet találni olyan irányt, ami illeszkedik egy modern környezetbe, és aki meglátja, legkevésbé az fog róla eszébe jutni, hogy divatos vagy nem, hanem leesett állal fogja nézni.

Csak ahogy említettem, ez könnyen lehet, hogy sok tanulással, és (aránylag) jelentősebb anyagi befektetéssel jár.

2021. szept. 4. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit olyan mintha magán az akvarisztikán belül jött volna "divatba" a nano akváriumos garnélatartás, és az aquascaping.
2021. szept. 4. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

#8-as, igen, én is ilyesmire céloztam (7-es vagyok) , vannak újabb, divatosabb irányzatok, ezzel együtt igazából bármelyik irányzatot nézzük, ha valaki bármelyiken belül profi módon hoz létre valamit, az olyat ad látványban, ami időtlen, vitathatatlan, és minden divaton túlmutat.

Lehet az egy holland típusú aksi, vagy egy klasszikus afrikai sügéres, (bármelyik a 3 nagy tóból) vagy akár egy igazi , valóban fekete vizes biotóp, a maga egyedi, utánozhatatlan hangulatával.


Meg hát igazából ennek a divat, nem divat kérdésnek hol van létjogosultsága? Egy kiállító teremben, egy közösségi házban, esetleg vendéglátó egységben?

Arra akarok kilyukadni, hogy ha valakinek tetszik valami, és elkötelezett irányában, akkor legalább a saját lakásában, otthonában, ahol igazán önmaga lehet, és ahol "leéli az életét" ott ne a másnak megfelelni akarás (akár divat követés erejéig) legyen már az uralkodó az életünkön...


Nekem pl. mindig is tetszett a valódi kézimunka, hímzés, ilyesmi, amit gépek nélkül hoznak létre, minden egyes öltést, az autentikus világhírű kalocsai hímzés pl...

Tavaly csináltattam egy 2,5 méteres, tömör matyó hímzéses falvédőt, egyedi megrendelésre, 4 hónapig készült. "Az én házam, az én váram" , szerinted mennyire érdekel mondjuk a mainstream politikai irányvonal, amibe max a "nemzetsemleges" ikeás lakásdekoráció fér bele?

Ez tetszik, ez okoz örömöt, ezért ez van, ezt valósítom meg. Nem olyan bonyolult ez az élet. :)

2021. szept. 4. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!