Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem kelnek ki a kis betták?

Miért nem kelnek ki a kis betták?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy nagy akváriumom minden szükséges dologgal felszerelve. Van benne egy Betta párom akik nagyon jól kijönnek egymással, néhány csigám és egy algaevő halam. Két napja mire haza értem munkából megtörtént az ívás minden előzetes nélkül, hisz a nőstény bettám csíkjai nem változtak meg és nem is volt kimondottan ducibb mint szokott. Habfészket sem épített a hím. A peték viszont az egyik dísznövényen voltak szépen felragasztgatva, néhány pedig az üvegre tapasztva. A nősténynek pedig kilógott a tojócsöve. A kereskedésben sem tudtak magyarázatot adni arra, hogy nem habfészekben történt a dolog. Kicsit bepánikoltam, hogy nem maradhat a nagy akváriumba a növény mert bajuk lesz a kicsiknek, ezért egy rögtönzött keltetőt készítettem 29fokkal és pár másodperc alatt beletettem a hímet és a növényt… azt hiszem itt rontottam el.. hogy kiemeltem a piciket a vízből :( másnapra a fiú csinált egy habfészket, nem túl nagyot.. de nem látom hogy rakott volna bele ikrákat a levélről. Két nap telt el de semmi változás a picikkel. A hím még mindig gondoskodik róluk felmegy a felszínre levegőért majd az ikrákhoz köpdösi.. szerintetek kikelhetnek még vagy megöltem őket azzal hogy kivettem a növényt a petékkel a vízből? :( :(



2021. szept. 12. 13:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A betták ikrái nem ragadnak hozzá semmihez, csak simán lesüllyednek az aljzatra.
2021. szept. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gondolom nem maguktól ragadtak oda, hanem a hím ragasztotta oda.
2021. szept. 12. 20:41
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Na és mivel?


Egyébként a kérdés leírásában szerintem ott vannak a valódi "elkövetők".

2021. szept. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz? Elképzelhető hogy a csigák petéi?
2021. szept. 12. 21:12
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak, hogy elképzelhető de szerintem biztos is. A legtöbb csigafaj a tereptárgyakra, növényekre vagy az akváriumüvegre ragasztja az ikráit. Vannak fajok, amelyek egyesével míg mások csomókban.
2021. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
És lehetséges hogy a nőstény bettám most lenne ready a dologra? Két napig kilógott a tojócsöve. Tegyem be elszeparálva a fiúhoz?
2021. szept. 12. 21:20
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Így, hogy együtt vannak tartva nem sok esély van az ívásra, arra sokkal inkább, hogy az egyik bekattan és kinyírja/megtépi a másikat. Külön szokták tartani őket és a nőstényt üvegben berakva tesztelni amikor a hím már megépítette a habfészket.
2021. szept. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hát hál Istennek mégis sikerült :)
2021. szept. 15. 12:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!