Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen LED világítást ajánloto...

Srác980123 kérdése:

Milyen LED világítást ajánlotok 100x40x40 (160L) akváriumhoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Egy Low-tech növényes akváriumról lenne szó.

Közepes fényigényű növényekkel.

Egy Odyssea Dual Pro 2x39 W T5 lámpa - 6500 K-t néztem hozzá, viszont hátha egy Led-es lámpa hosszabb távon jobb ötlet lehet.

Ebben az árkategóriában keresek max.45-50 ezerért lámpát.

Tudnátok segíteni melyik lehet jó?Nem nagyon értek a Lumen átszámolásához.

Előre is köszönöm.



2021. szept. 13. 13:20
 1/5 Norbig ***** válasza:
60%

Nehèz kèrdès,sajnos a 100cm-es akvákhoz elèg kevès jó ès megfizethető világítás van.

Viszont jó dolog hogy csak 40cm magas, így nem kell annyira bika világítás fölè.

Ezt találtam neked:


[link]


Ezzel a közepes igènyű növènyek el lesznek szerintem.

Lumenben ha keresel akkor 3500-3600 legyen legalább,az sem baj ha kicsit fölötte van.

Hátrány hogy nem tudod állítani a fènyerőt(nem dimmelhető) szóval csak csőgázon tudod használni.

2021. szept. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Esetleg ők jók lehetnek?

1. [link]


2. [link]

2021. szept. 14. 09:51
 3/5 Norbig ***** válasza:
60%

Az elsőt azèrt nem küldtem mert fixnek tűnnek a felfogatások, persze meg lehet oldani házilag, de nem mindenki szeret kókányolni,illetve nekem keskenynek tűnik nagyon a többihez kèpest ami nem biztos hogy pozitívum.


A ledek elèggè fókuszálva adják le a fènyt, tehát lefelè egy vonalban nagyjából, a fènycsövek szórják nagy mèrtèkben ezèrt jobb ha szèlesebb a led.


A második teljesen jó.

2021. szept. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem.

Nézegettem szetteket is az Oase-tól.

Lehet végül erre esik a választásom, olcsóbban kijövök, megbízható a márka, minden egyben letudva. Később pedig lehet a világítást bővíteni, a szűrőt pedig akár cserélni.

[link]

2021. szept. 14. 22:47
 5/5 Norbig ***** válasza:
60%

Szemèly szerint óva intenèlek a szettektől, drágán adnak gyenge össze állítást, 140-ből ha minden új, egy hibátlan 160-as kombót össze lehet rakni, a szekrèny igazából a változó, hogy honnan ès mennyièrt szerzed be, de akkor sem egy gyenge szetted van ugyan azèrt a pènzèrt.


Vegyük azt hogy:

Az egyik led lámpa ezek közül amiről beszèltünk:50 ezer

Egy hydor prof 350: 50 ezer

Egy fűtő(lakás függő, van hogy nem is kell): 10 ezer

Maga az üveg: 30 ezer


Ez már most egy erős szűrèssel ès világítással ellátott kombó, ès mèg olcsóbbra is jöhet ki.


A bútor amire helyezed az kèrdèses.

Ha van kapacitás ès/vagy tehetsèg akkor otthon is tudsz szekrèny kreálni neki, nekem a 200-as egy zárt szelvèny vázon ül ami bútorlapokkal van bevonva, csúszó ajtókkal.


Szerintem fontold meg, utánna járni a dolgoknak ès össze válogatni idő igènyes, de a vègèn megèri a bele fektetett időt. :)

2021. szept. 14. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!