Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül az akvarizálás?

Mennyibe kerül az akvarizálás?

Figyelt kérdés

Szeretnék egy 150-200 liter körüli akksit. Kb mennyibe kerül minden felszerelést megvenni hozzá (akvárium, világítás, szűrés, fűtés, mindenből jó közepes kategóriás)?

Mennyi kb az éves fenntartási költség?



2021. szept. 16. 18:15
1 2
 1/11 Norbig ***** válasza:
100%
Először tisztázzuk hogy halazni, növènyezni, vagy vegyes-halas akvát szeretnèl?
2021. szept. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Vegyes, halas-növényest szeretnék. Nagyon különleges növényeket nem, csak hogy legyen benne valami élő zöld. Szóval külön CO2-t nem akarok adagolni, meg különleges aljzatot sem szeretnék.
2021. szept. 16. 18:39
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bőven egy százas fölött, sőt ha 200 literes, akkor mire a végére érsz, (növények, állatok, stb) simán bemehetsz 200 fölé is. Pláne, ha még egy jó erős állvány is kell. Akkor azt még ezen felül számold.


A fenntartási költség, ha nincs megbetegedés, és komolyabb vegyszerek, vízelőkészítők, stb se kellenek, hanem beáll a rendszer, és szépen elketyeg magának, párezer ft havonta, szóval évente mondjuk 30 ezer. Ennek az áram teszi ki a legnagyobb részét.

2021. szept. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Konkrét árakkal nem nagyon tudok szolgálni de remélem tudok adni pár tanácsot.

Kezdve azzal ,hogy szettet ne vegyél. Igaz ,hogy nagyon kecsegtető ,hogy “olcsón minden is egybe”, de jellemzően kritikán aluli a technika ami kb negyedakkora akváriumba is szűkös lenne. Jobb mindent külön-külön venni s akkor biztos azt kapod a pénzedért amit szeretnél.


Ki lehet fogni jó árban minőségi használt cuccokat (pl: facebook csoportokat, ilyen-olyan elárusító felületeket pásztázva). Persze használtról beszélünk tehát jól meg kell nézd ,hogy mit veszel s számítani kell rá ,hogy lehet nem hozza egy új cucc minőségét (esetleg kivéve ha gyakorlatilag kipróbálatlan/ alig használt cuccot veszel s nem sok éve használtat).


Az említett facebook csoportos módszerrel könnyen juthatsz pl: olcsón növényekhez is. Növényes akvaristák gyakorlatilag hetente metszik a növényeiket, sokan ingyen vagy jelképes összegért elajándékozgatják.


Házi barkáccsal is kivitelezhető pár dolog, de ehhez nem árt némi barkácsos véna vagy ismerős/ rokon stb akinek van s tud segíteni. Pl: szűrésre is rengeteg megoldás létezik, de ha nem akarsz ilyesmivel bajlódni (pláne ekkora méretben) akkor jobb ha gyárit szerzel be. Hasonló a helyzet az akváriumot tartó állványzattal mert bizony ekkora méret már nem marad meg egy íróasztalon. Face csoportokban szoktak ilyesmire embert ajánlani, ha van.

Természetből begyűjthetőek bizonyos fák és kövek, de ezek fokozott óvatosságot igényelnek, könnyek behurcolhatsz bármit az akváriumba.


Ha beszerzed a cuccokat akkor semmiképp se spórolj a szűrésen s a világításon (de főleg az elsőn ne). Ezek alapjaiban határoznak meg mindent.


De mindenek előtt a legfontosabb a megfelelő tudás elsajátítása. Addig ne is vegyél meg semmit. Ezért ajánlani tudom ezeket:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. szept. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Sok függ a háttértől. Egy kertesházban minden erőforrás meg teremthető (kaja, növénytáp, esővíz, még az áram is). Matek nyelven: a költség fordított arányban áll a ráfordított idővel és a szakismeretekkel, és egyenesen arányos a helyi adottságoktól eltérő speciális igényekkel.
2021. szept. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha használtba veszed a felszerelést akkor nem olyan drága.

200l akva, szekrénnyel, külső szűrővel stb egyéb tartozékokkal szokott lenni 30-40-ért is facebookos csoportokban, marketplacen.

2021. szept. 17. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még csak tervezgetési fázisban vagyok mert jövőre padlóburkolatot cserélünk a házban, addig biztos nem indítok akksit.

Az állványt már elterveztem, asztalos és lakatos szaki is van a családban, úgyhogy megoldjuk.

Addig nézelődök majd felszerelés ügyben, miről mit kell tudni.

2021. szept. 17. 21:58
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

2010-ben csináltam egy 160 literes aksit, akkor közel 700-800 forint/liter árra jött ki ez a méret a nulláról a halakig. Szerintem ma már kb a duplájával illik számolni.


Szűrő legyen kb. 20W azaz napi kb 500W. 40 forintos árammal számolva 20 forint/nap, éves szinten 7300 ft

Fűtés 150W-os elég, én nyáron be sem dugtam, úgyhogy mondjuk napi 1 órával számolhatunk kb. Az 2200 ft/év

Világítást nem tom... 100W elég lesz napi 12 órában? Az 50 ft/nap, 18000ft/év

Plusz a vízcserék amivel 4-5 köbméter vizet el lehet pacsálni éves szinten.

Plusz a kaja, gyógyszerek ha kell...

2021. szept. 18. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Norbig ***** válasza:
9%

Tisztázzznk nèhány dolgot, mert felületesen rendben van a tèzise 8-nak, de ráfèr nèmi pontosítás.


A szűrèst nem wattban nèzzünk hanem a szűrő tèrfogatát nèzzük.Amivel èrdemes számolni az a minimum 5%-os tèrfogat.


Hogy èrthető is legyen:

200-as akva az bruttó 200 liter, ennek az 5%-a az 10 liter, tehát legalább egy olyan (külső)szűrőt kell nèzni aminek a vödör rèsze(tèrfogata) elèri ezt a minimumot.


Termèszetesen ez lehet több is, túlszűrni nem lehet a vízet, ez alá viszont nem nagyon èrdemes menni ha az ember tènyleg egy jól működő rendszert szeretne.

Persze van ahol kevesebbel is èl a rendszer, de az általában szèp dús növènyzetű akváknál figyelhető meg.


Világítást úgy èrdemes számolni, hogy az akvárium mèretènek a fele, tehát 160-nál 80W, 200-nál 100W.

Ezt a fènycsövekre èrdemes nèzni, ès napi max 8 órában elèg ha megy.


Ledeknèl ez teljesen más, általában fele annyi watt is elèg.Van ahol lumenben adják meg az èrtèket, nagy vonalakban 25-el ha megszorzod az akva mèretèt akkor olyan èrtèk jön ki ami közepes fènynek felel meg.

Tehát 160 liternèl 4000 lumen, a jobb ledeknèl ez lehet már sok is egy közepes igènyű akvára.

2021. szept. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es, a 8-as a kérdésben szereplő éves költségekre válaszolva számolt wattban, hogy mennyibe kerül az áram.

Én a fűtést korrigálnám, nem hinném, hogy éves szinten napi 1 óra lenne az átlag.

Őszi tavaszi időszakban, mikor vagy még, vagy már nem fűtök, (mármint a lakásban) szerintem többet megy a fűtő, mint amennyit nem. Az mondjuk napi 15 óra.

Hogy az éves szinten mennyire jön ki, nem tudom, nincs is kedvem számolgatni, a lényeg, hogy párezer ft-os áram költségre biztosan számolj havonta.

2021. szept. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!