Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Véletlen ecet került az...

Véletlen ecet került az akváriumba, nagy a baj?

Figyelt kérdés
Az üveget tisztítottam, az edényt, amiben az ecetes viz volt, a félig elhúzott tetőre raktam. Véletlen meglöktem, és belement az akváriumba kb. 2 deci ecetes víz (1 rész 10%-os ecet, 3 rész víz). 112 literes az akvárium, csináltam egy 50-es vízcserét gyorsan. A ph 6.5 cseppteszt szerint. A halakon gyors kopoltyúmozgás látszik, kissé mint ha fel lennének pörögve. Túlélik?

2021. szept. 21. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
0%

Túl, de rövid időn belül cseréltesd kompletten a vizet.

Különben, kampec.

2021. szept. 21. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz,pont az ecet az egyetlen ami biológiailag nem káros a halakra. Nyilván ne abban ússzanak (töményen azért káros) de ha 112 literbe ment 2 deci és cseréltél is akkor 112-ben van 1 dl.
2021. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Semmi bajuk nem lesz!
2021. szept. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
Semmi baj nem lesz nyugi! :)
2021. szept. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:

Akkor sem lenne bajuk ennyi ecetes víztől ha nem cserélsz vizet. A vízfrissítés mindig pozitívan érinti a halakat ezért virgoncak, persze azért az 50% sok de ilyen esetben elfogadható. A cél az lenne, hogy szemmel láthatóan ne reagáljanak így egy vízcserére mert ez azt jelzi, hogy a víz kissé terhelt volt ( úgy értendő, hogy a vízcserék között is jól érezzék magukat ). Ajánlott lenne gyakrabban kisebb mennyiséget cserélni pl heti 2x15% áttérni a heti 30% helyett.


Más: Az ennyire felhígított ecet leviszi a vízkövet? csak azért érdeklődök mert én néha még tömény (háztartási hígítású) só-ill foszforsavval is küszködtem.:D Nyilván kicsit elhanyagoltam de a 10% ecetet felhígítva kicsit gyengének tartom vízkövezésre. Érdemes akváriumon kívül végezni a savazást, a peremről pedig savba mártott szivaccsal, ezt is érdemes bevenni a heti rutinmunkák közé, hogy egy laza törléssel le tudd tisztítani megkönnyítve a dolgodat.

2021. szept. 23. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem volt még nagyon vízköves, mikor kezd olyan lenni, megelőzésképpen letakarítom, így működik, egyébként biztos kevés lenne.
2021. szept. 23. 07:03

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!