Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kékalga (cyanobacteria) ellen...

Kékalga (cyanobacteria) ellen mit javasoltok?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Belepte a kis aksimat a kékalga, az üveget, a növényeket, mindent. Ti mit ajánlotok a problémára?


Akvárium: 36l, 1 hím betta, 1 hagymacsiga

250l/h belső szűrő

11w led világítás

Aránylag sok növény: átokhínárok, cryptok, gömbmoha, két anubias, salvinia (ez sajnos színte teljesen kirohadt az algásodástól)


Az infesztáció akkor kezdődött, amikor elromlott az időzítő, és egy ideig "találomra" ment a világítás.


Hagyjam lekapcsolva a lámpát 1-2 napig rendszeres vízcserével + felületek takarítása?



#kék baktérium #kekalga #cyanobacteria
2021. szept. 23. 16:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Még egy kérdés. Vízminőséged? Tápozol?
2021. szept. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Egyébként 1 hetes sötét kúra, és az azt jelenti hogy le kell takarni, teljesen, felülről és minden oldalról. Ezek olyan baktérium ami fotoszintetizál. Szóval fénymegvonás.

Egyébként a szűrőd gyenge szerintem. Hogyan takarítod a szűrőt? Milyen időközönként és hogy?

2021. szept. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szűrőt csak picit kinyomkodom az akváriumból levett cserevízben ha nem tol rendesen. Kicsi a szűrő valóban, a betta miatt minimalizálni akartam az áramlást. A nitrátok 0-0.5 körül vannak mindig. Nitrit és ammónia 0-0.


Víz ph 7.6, keménységet pontosan kell még mérnem, de a vízmű szerint a paraméterek:

Klorid 20 mg/l

Vas 11 µg/l

Mangán 2 µg/l

Nitrát 8 mg/l

Nitrit <0,03 mg/l

Ammónium <0,04 mg/l

Összes keménység 126 mg/l CaO

pH 7,6


1 hét vaksötét a halnak és a növényeknek nem lenne túlzás?

2021. szept. 23. 16:57
 4/8 A kérdező kommentje:
A tápot elfelejtettem írni, csak gyökértabletta.
2021. szept. 23. 17:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogyha tényleg cyanobacteria, akkor itt csak valamilyen vegyszeres kezelés segíthet, mert a ez nem alga, hanem baktérium, ennek kiírtásáshoz meg semmit nem ér az ami az algáknál bevált. Carbó se nagyon nyírta ki pl

Annó én is bepaktam és akkor egy akvakertésztárs küldött erythromycin tartalmú gyógyszert , és azzal rövid idő alatt legyőztem a kórt ami vissza sem tért, sajnos mivel ez baktériumőló gyógyszer, így a szűrőbacikat is elintézi, tehát full restart van ott is utána.

2021. szept. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Hallgass 5-re ha szabadulni akarsz ettől a bosszantó helyzettől. De ez egyben egy nagyszerű kihívás is ami hónapok alatt kudarcokkal kikövezve nagyszerű mikrobiológiai felismerésekhez vezethet. Az akvarisztika nem csak egy szobadísz lehet hanem kalandok, élmények sokasága persze csak ha valaki nem teljesen normális.
2021. szept. 25. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a cucc is jó rá és a szűrőbacikat sem nyírja ki: [link]
2021. szept. 27. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megpróbálok majd csinálni egy jó fotót. A poshadt szag miatt gyanakszom többek között a baktériumra.
2021. szept. 28. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!