Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kell a kicsi algaevőknek szűrő?

Kell a kicsi algaevőknek szűrő?

Figyelt kérdés

Külön akvában vannak a többi haltól. Nincs benne talajzat, csak fa, és pár búvóhely.

Belső szűrő van benne. Mindig másznak rá, bele is mennek a szivacsba és ott meghalnak.

Feltétlenül kell nekik a szűrő?


2021. szept. 26. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp kell nekik talaj, plusz búvóhely és növények is. Mekkora az akvárium? Ha kicsi akkor mindenképp kell bele szűrő, ha nagyobb mint 60 liter akkor 2 hetes víz csere mellett nem. És miért teszed őket külön akváriumba?
2021. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nevelő akváriumba totál felesleges a talaj. Szűrőből légpumpás szivacsszűrőt javaslok, annak csak a csövébe tudnak belemenni és ugyanott kijönni.
2021. szept. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt, hogy több, mint 100 db kis anci is el lett különítve születésük után egy 26 literes akváriumba, direkt azért voltak külön rakva, hogy ne legyen bajuk, a többi falánk halam ne bántsa őket. 3 hónaposan tudtam eladni őket, addig ott voltak. Két db szivacsos szűrő volt légpumpára kötve nekik, kb 3-4 naponta 30-50% Tetra Aquasafe vízelőkészítővel ellátott vízcserével. Ngyon jól el voltak, többféle algát, meg uborkát kaptak, szépen nőttek. Búvóhely sok volt, talaj semmi, hogy könnyebb legyen pucolni. Élő növények is voltak benn nekik.
2021. szept. 27. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és vasfa is volt benne jó nagy darabok. A belső szűrőt csak akkor használtam, amikor nagyobbak lettek, mert pár hetes korukig sokszor belementek és bedarálta őket a motor (Aquael Fan-1, Eheim belső szűrők).
2021. szept. 27. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy levegős szivacsszűrőt jó lenne nekik berakni.
2021. szept. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
100%
Emeld ki a szűrőt annyira, hogy a kiömlő nyílás a vízszint fölé kerüljön,v használj esőztetőt, a szívó részre húzz egy harisnyát és akkor ez a szűrő is maradhat. Amúgy én is légpumpásat használtam mindig a nevelő akváriumokban, a kicsi ivadéknevelőkbe csak porlasztottam, de itt naponta csináltam kis léptékű vízcserét. Fontos a kis ancinövendékeknek az árnyékolás ( úszó lebegő növényzet, sötét hátfal, ha túl erős akkor a természetes fénytől is érdemes óvni) és pár cső, v valami hasonló a pihenésre. Kell a fa és az algás kövek behelyezését is tanácsolnám melléjük. Fényre tett üvegben hamar algásodnak és így időnként cserélni tudod. Nem kell feltétlenül szűrő egy nevelőbe de jobb h van, viszont ha nincs akkor napi szinten gondoskodni kell a tökéletes vízminőségről, méghozzá az ivadékok háborgatása nélkül. A talajjal ilyen akváriumban csak a gond van de én szerettem használni jól süllyedő homokot ezekbe is ( különösebb jelentősége nincs). Ha van kedved és időd a macerára akkor éppenséggel használható.:D
2021. szept. 29. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nevelő akváriumba mindig szivacsszűrőt tettem. Vagy legalább egy porlasztót.
2021. szept. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!