Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 120 literes akváriumban...

120 literes akváriumban milyen arányban lehetne tartani ezeket a halakat? Jelenleg 6 rózsás díszmárna, és 1 algaevő hal van. Szeretnék bele még egy algaevő halat, illetve xifot és/vagy szumátrai díszmárnát.

Figyelt kérdés
Ahogy olvasgattam a xifo és a szumátrai díszmárnának lehetséges, hogy kevés lenne a 120 literes akvárium. Mi a véleményetek? Sok lenne így? Ha igen, melyik jobb párosítás a rózsás díszmárna mellé, és mennyit lehetne bele tenni? Esetleg szumátrai helyett ötsávos díszmárna? Köszönöm előre!

2021. okt. 2. 18:44
 1/5 A kérdező kommentje:
Igazából a Zebraöves díszcsík halat is néztem, viszont annak nagyobb az igénye. A szumátrai, ötsávos vagy a zebraövesből csak az egyik fajta lenne, csak számomra hasonló kinézetűek voltak, és tetszettek.
2021. okt. 2. 18:50
 2/5 Salx Narval ***** válasza:
Az a helyzet, hogy a rózsás díszmárnának nagyon határeset ez az akváriumméret, szerencsére nem nagy csapatot vettél de ugyanabba a vízrétegbe még egy rajnak már nincs hely hiszen 8-10cm méretű halakról beszélünk. Az ötsávosak márna létükre elég félénkek és fele akkorák mint a csipkelődős rózsásak ezért nem ajánlanám. A szumik nem ijednének meg tőlük de 8-10 fős rajt már nem tehetsz ide, kevesebbet viszont nem ajánlott. Marad a talaj ami gyakorlatilag üres, nyugodtan vehetsz párt az algázód mellé, v 2 nőstény is tartható csak biztosíts számára is kellő bújót, hímek nem tarthatóak együtt ekkora helyen. Másik lehetőség, hogy körülnézel és kisebb méretű csíkokat keresel, amit kinéztél abból max 3 férne el esetleg 4 ha nem lenne az algázó ( viszonylag dús aljnövényzet, bújók, finom talaj). Kisebb csíkokból viszont 6 fős raj az ancik mellé is telepíthető. Dús felszíni növényzet mellett én egy 10fős zebradánió rajt ajánlanék a márnák mellé ha mindenképp szeretnél még valamit melléjük. Paradicsomhallal is tartottam már rózsás díszmárnákat de nem tudom, hogy viselkednének nálad a viszonylag szűk helyen, ezért inkább nem is ajánlom. Várjuk meg a többiek tapasztalatait, te is gondolkodj, ne kapkodjuk el van idő még beszélgetni a dologról.
2021. okt. 3. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a részletes válaszod. Olvasgatok folyamatosan utána a dolgoknak.

"amit kinéztél abból max 3 férne el esetleg 4 ha nem lenne az algázó"

Ezt a zebraövesre értetted?

A xifo szóba jöhet a rózsás díszmárna mellé?

2021. okt. 3. 10:33
 4/5 Salx Narval ***** válasza:
Igen, de maradjunk inkább a háromnál és ez nem ajánlás volt hanem ara az esetre szól ha nem sikerülne lebeszélni róla.:D Az a gond, hogy ezek viszonylag nagy testű halak és bandában érzik jól magukat az akváriumod szűk nekik kellő létszámban nem tarthatod őket, ezért ajánlottam kisebbeket. Egy vegyes akváriumban ellene 2 hím 4 nőstény, v 5-6 db hím, xifó kevesebb ne legyen. A sima csapvíz megfelelő ha közepesnél nem lágyabb. Nem túl szerencsés választás de inkább ajánlom mint a zebraöveseket annak ellenére, hogy azok jobban illenének a márnák mellé. Igazából az anci sem való ide ha a biotóp jelleget nézzük de egy vegyesbe elmegy mindegyik, a csapvízzel ők is beérik kb 23-24 fokra állítsd a fűtést. Külső és belső szűrő is ajánlott de egy jó külső is megteszi. Hetente 30% vízcsere talajporszívózással egybekötve és nem lesz gond. Az anciknak kell betenni fát, v gyökeret, a xifók igénylik a felszínen dúsan növő lebegő növényzetet, v a felszínt elérőt.
2021. okt. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Esetleg zebraöves helyett törpe díszcsík szóba jöhet?

–> [link]

–> [link]

2021. okt. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!