Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 112 literes akváriumban van...

112 literes akváriumban van 12 király lazac és 6 ékfoltos razbóra Melléjük kerülhetnek e esetleg garnélák? Bántanák-e őket a halak?

Figyelt kérdés

2021. okt. 3. 21:31
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Az ivadék és serdülő korban lévőket bizonyára levadásszák de ha dús a növényzet és sok bújásra alkalmas barlang, gyökér, mohatakaró áll rendelkezésre akkor maradhatnak a szaporulatból túlélők. Növényzet főleg talajszinten legyen dús a gyökerekre és kövekre telepíts dúsan mohát. Ez természetesen nem garancia semmire csak a túlélési esély növelése, mint ahogy az is, hogy nyers fagyasztott kajával etetett jól tartott halak kevésbé támadják a nyílt terepen mászkáló felnőtteket. Este lámpaoltás után próbáld behelyezni őket. Szerencsésebb lett volna ha az első lakók a garnélák de így is működhet. Nálam nem volt gond az amanokkal és a cseresznyékkel sem igaz 300-literes dús növényzetű akváriumban pedig komolyabb nagyobb testű vadászok is voltak mint pl gurámik. Biztosan eszegették az ivadékot de azért mindig maradt is elég. Nem beszéllek le de biztatni sem szeretnélek mert mindenre láttam már példát.
2021. okt. 4. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tevenyereggyarto ***** válasza:
Élőlények viselkedését mindig nehéz előre megjósolni. Láttam már példát arra ,hogy kb nanohal (max. 5 cm vagy kisebb) méretű jószágok aprítják a garnikat, másnál meg a közel 20 cm torokátum harcsa békésen megvan mellettük s le se sz@rta. Szóval bármi lehet de szerintem fogadd meg Salx Narval tanácsait, annál sokkal többet nem nagyon tehetsz.
2021. okt. 4. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nálam rózsalazac, amanda lazac és algaevő 'anci' harcsa mellett vannak vadas garnélák, szaporodnak is, a halak rájuk se bagóznak. De dús növényzetem van.
2021. okt. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!