Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért szokásuk a halaknak a...

Miért szokásuk a halaknak a tóból időnként a levegőbe ugrani, majd visszaesni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 10. 08:35
 1/5 anonim ***** válasza:
76%

Nem tudom, nekem egyszer volt egy díszangolnám (a fajra nem emlékszem) mániája volt ez..

Amugy fedeles akváriumban volt, de valahogy olyan ívben ugrott ki egyszer, hogy azzal a lendülettel belülről fel tudta pattintani az etetőfedelet és kiugrott. Hazamenvén holtan találtam a földön. 🙄

2021. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
rovarok utan ugranak, foleg a domolyko
2021. okt. 10. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
80%
Vagy bekapott egy kis bogarat. Ha viszont nincs levegőztető akkor lehet, hogy oxigén szegény a víz. Beszerezhetnél egyet viszonylag még olcsó is.
2021. okt. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Amikor a pontyaim kiugráltak a tóból, megvizsgálva parazita fertőzést találtam rajtuk. A kikezelés után az ugrálást teljesen abbahagyták. Talán a testükön csimpaszkodó tetveket így próbálják agyonütni.
2021. okt. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ennek számos oka lehet, amiket felsoroltatok azokat is ideértve. A pontyok akkor is ugrálnak ha csupán csak jól érzik magukat ( pl felfrissült víz )és akkor is kiugranak a halak ha megijednek valamitől, pl ragadozó halaktól. Akváriumnál elég egy hirtelen mozdulat is ehhez. Elég ha csak egy hal megijed, a többi pánikszerűen menekül, amelyiket váratlanul éri az ösztönösen kiugrik ha közel van a felszínhez. A nagytestű pl torokátum harcsák is kiugranak néha amikor elszámolják magukat és nagyobb lendülettel úsznak fel levegőt nyelni, ilyenkor a többi halat is megijesztik. Ha mindenki válaszát egyberakod kb meg is kaptad a választ. Annyit azért hozzáfűznék, hogy akváriumban és kisebb kerti tavaknál általában nem jókedvükben ugrálnak, itt jellemzőbb a rossz, vízminőség, élősködők, ill a már említett pánik. Érdemes odafigyelni és nyitott akváriumnál érdemes lenne szúnyoghálót feszíteni az akvárium tetejére akkor is ha történetesen minden rendben van a vizünkkel és halainkkal .
2021. okt. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!