Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem pumpál rendesen...

Lionhead kérdése:

Miért nem pumpál rendesen oxigént(eheim Pick up 60, 22l akváriumba, csak mozgatja a vízet)?

Figyelt kérdés
Halak, szűrő,

2021. nov. 1. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
27%
Elromlott. Ellenórizd, vagy kérj meg rá valakit, aki ért hozzá.
2021. nov. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nsm kötekedésképp,de a 22 literes akvárium nagyon kevés bármilyen halnak is.
2021. nov. 1. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
13%
kevés halnak is kell oxigén
2021. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Gázcseréhez elég ha a felszínt mozgatja a szűrő. A buborékok is csak annyit csinálnak ,hogy megtörik, mozgatják a felszínt.

Bár 22 literes akváriumba friss ivadékokon kívül más halnak semmi keresnivalója. Esetleg írhatnál az akváriumról elsősorban a halaid érdekében. Ha esetleg nekem/ nekünk nem hiszel akkor higgy ezeknek:

[link] , [link] , [link] , [link]

2021. nov. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Kérdező, ismerős volt a neved ezért “belekukucskáltam a levelesládámba”. Már korábban is tettél fel kérdést csak ott bettával kapcsolatban de ugyan ezzel az akváriummal. Láthatóan nem nagyon izgatnak a válaszok meg az akvarisztika vagy legalább is valami módon nagyon ragaszkodsz a rossz tartási körülményekhez. Szóval nem tudom mennyi értelme volt kérdést kiírnod. Inkább ajándékozd el a halakat s keress másik hobbit.


Csak ,hogy ne lehessen azzal vádolni, hogy esetleg hazudok vagy túlzok itt az említett kérdés:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2021. nov. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Salx Narval ***** válasza:
Meg kellene fogadni a kollégák felvetéseit, nem szórakozásból írják, hogy kicsi az akvárium, ez már az előző kérdésednél is felmerült. Ott minden infót megkaptál, ezért csak a konkrét kérdésedre reagálok. Vedd le a szűrő fedelét, szedd szét darabjaira és tisztítsd meg, majd áztasd be v vízkőoldóba, majd alapos öblítés után szereld össze és valószínűleg működni fog. Gyakori probléma, hogy a vízkő leszűkíti, v elzárja a porlasztó szűk fúvókáját. Ha nem feltétlenül szükséges ne használd, a kiáramló víz viszont mozgassa kicsit a felszínt. Ha így sem működik akkor jelezd.
2021. nov. 2. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Azért ez érdekes. Én a kérdésedre válaszoltam, azt hogy valszeg elromlott a pumpa, és meg kellene javítani, meg azt is hogy kis akváriumba is kell levegő. A többiek meg rögvest elkezdtek kárálni, hogy kicsi ez az akvárium, holott ez nem is volt kérdés, és fogadok, hogy a kérdező is tudta ezt. Erre engem majdnem lepontoztatok ( már aki ). Kivéve a Salx Narvált, aki még tanácsot is adott, segítségképpen.
2021. nov. 2. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#7


“és fogadok, hogy a kérdező is tudta ezt”


Hát ez a baj ,hogy már egy májusi kérdésnél is jeleztük ,hogy ez így nem lesz jó. Ekkora helyen a legkisebb probléma ,hogy nem fúj buborékokat a szűrő (na meg ez nem is szükséges, kapnak elég oxigént a halak ha a felszín mozgatva van, akár bubikkal akár azok nélkül).

Nagyon helyes ,hogy igyekszel a konkrét kérdésre válaszolni de ilyen helyzetben pár hét múlva olvashatjuk a következő “mi baja a halaimnak/ miért döglenek a halaim?” kérdést. Nem azt mondom ,hogy akkor “ne kérdezzen s nem lesz ilyen kérdés” mert arra van az oldal ,hogy kérdezzünk s én is szívesen segítek. De akkor fogadja is meg a kapott tanácsokat. Ha meg nem fogadja meg akkor szíve joga így dönteni de ha lehet inkább ne élőlények életével játszadozva tegye meg.

2021. nov. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Nagyon helyes ,hogy igyekszel a konkrét kérdésre válaszolni"


De jól esett ez nekem.

2021. nov. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Remélem a 22 literben nincsen gerinces állat! egy "kicsit" szabálytalan.


Ezek a szűrőknek a levegőztetője elég vacakul működik sajnos. A mérnök jól kitalálta, a víz áramlása visz annyi levegőt ami elég, viszont ha a lerakódások miatt az áramlás megváltozik, a légjárat kicsit is szűkül, már nem fog úgy működni a dolog ahogy gyári, tiszta állapotában.

Sokat szívtam ilyennel takarítottam, áztattam, mostam vakartam, aztán hagytam a fenébe mert nem működött. :D

2021. nov. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!