Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan lehetséges ez?

Hogyan lehetséges ez?

Figyelt kérdés

Egy kérdésben láttam egy videót a nőstény guppi szüléséről, és ennek a guppinak láttam olyasmit mint egy gonopódiumot. Vagy rosszul láttam? Egyébként a guppinak mindig ilyen nagy a hasa? És a guppinak mindig lehet látni a terhességi foltját? Itt a videó:

[link]


És még valami: Az én guppijaimnak mindegyiknek van gonopódiuma. 15 db guppim van és szerintem nem lehet, hogy 1 nőstény sincs közölük. Mindegyik guppimnak olyan a színe (mindegyiknek a hasa alján sötétkék, a farkától a hasáig, tehát a hasa is), hogy nem tudom megnézni milyen a terhességi foltja ha egyáltalán nőstény halam is van.


2010. szept. 3. 17:55
 1/3 anonim ***** válasza:
1 módja ennek a különös dolognak, hogy semmi különös nincs benne. Egyszerüen rosszul tudod, nem az a gonopódium, amit te annaki nézel, és hogy az összes halad hím, ugyan ugy téves lehet mint ahogy ezt a szemmel láthatóan nőstény halat is hímnek néznés. a szülés elött mindig ilyen kerekek, igen.
2010. szept. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, ez a tipikus kifejlett guppi, így néznek ki. Szülés után nincs terhességi foltjuk, csak kb 1 hét múlva kezd el nőni. A hímek kisebbek, hosszúkásabbak, a farokúszójuk pedig fátyolosabb, nagyobb. Küldj képet a tieidről, ha sikerül és megmendjuk, hogy mivel van dolgod.
2010. szept. 4. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Olyan közeli képet nem tudok csinálni 15 guppiról.Majd folyamatosan figyelem hogy nő-e valamelyiknek a hasa, de azért köszi.
2010. szept. 4. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!