Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kicsit algásodom. Szeretném a...

Kicsit algásodom. Szeretném a tápozást beállítani, de nem tudom mennyi lenne a megfelelő mennyiség?

Figyelt kérdés

Szóval az akvám adatai, illetve képet is linkelek.

Méret: 108 liter

Talaj: kvarc homok

Világít: Kínai full spektrum lámpa. 56 W (2980 lm) 14:00-21:00(napfelkelte és napnyugta ami 30 perces funkcóként megy) 70%-ra dimmelve.

Szűrés: eheim classic 250, szivaccsal, kerámia gyűrű, agyaggolyó, meg perlon ( ez jelenleg kb 4szer forgatja meg a vizet óránként, amit még idén cserélni szeretnék nagyobbra.)

CO: nincs

Tápok: TF család.

Növények: Egy jó nagy anubias, microsorium pteropis, és egy hatalmas egy microsoruim féle, de pontosan nem tudom mi illetve kis crytro és ennyi.

Víz: GH 10, KH 5 (házilag visszasózva a 0-ás víz)


Szóval nem szeretnék ültetős növényeket, ezért gondolom hogy elég a kvarc homok. Kb 1,5 éve megy az akva és volt már mindenféle stílus, de ezt tetszene.

Mennyi tápot javasolnátok ezekhez a növényekez? a microsoriumom elég csúnya illegve az anubias is kezd zöld pöttyös lenni. :/

Ami még talán fontos hogy 2 ancim van, pár garnéla és egy csapat neonhal.

Problémám még hogy a víz teteje nagyon de nagyon durván hártyásodik. Leszedem, 1 nap után megint full hártya, pedig a víztükör meg van törve az áramlással.

Mit gondoltok?

Kép:

[link]

A kép nem túl friss, azóta van alga, illetve az anubias széle hullámos.



2021. nov. 8. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

A hártya a vízfelszínen azt jelzi, hogy valamelyik növényed nem érzi jól magát. Ha sehogy se tudsz megszabadulni tőle, megoldást jelenthet egy skimmer. Mivel lassú fejlődésű növényeid vannak, én adnék napi 0.5ml plantert, macro nem biztos hogy kell, lehet elég, amit a halak adnak. Esetleg vennék egy nitrát/foszfát tesztet, és azzal ránéznék. Milyen algád van?

/Azt azért zárójelben megjegyzem, hogy nem ártana 1-2 fajta gyorsan növő növény, ami felveszi a harcot az algákkal szemben/

2021. nov. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az anubiason zöld pontalgákat látok, egy kis zöld szőr algát is látok a lávaköveken. ( jut eszembe, szűrőbe lávakövek is vannak), illetve a cryptomon egyetalga is van.

CO-m mivel nincs, így a carbo adagolással kapcsolatban mennyit javasolnátok?

2021. nov. 8. 15:44
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

108 liter? Milyen furcsán “nem kerek”, elsőre azt hittem elírtad s 180 literes. Mindegy.

Ahogy nézem nincs sok növényed s azok sem éppen gyors növésűek. Szóval ezeknek CO2 szerintem nem kell, tápból is esetleg egy kevéske micro, esetleg egy pici carbo. A carbo-t használhatod az algák ellen is úgy ,hogy leállítod a szűrőt és közvetlenül az algára nyomod rá. Ezt ha jól tudom többnyire szakáll, ecset meg ilyesmi algáknál használják de gondolom jó a többi ellen is. Na meg tényleg könnyebb lenne valami gyors növésűt beszerezni. Jó lenne olyasmi is mint békalencse, kagylótutaj vagy “álvízinövényeket” használni úgy ,hogy csak a gyökerük lóg a vízbe, a leveleik nem (pl: szobai futóka, zöldike/ csokrosinda, hálóslevél/ fittonia, édesburgonya stb).

Viszont még komolyabb tápozás előtt jó lenne lemérni a különböző tápanyagokat ,hogy tudjuk miből mennyi van s milyenek az arányok, pl: azt hiszem a szakáll és/vagy az ecsetalga főleg rossz nitrát-foszfát aránynál jelentkezik.

Valamint a növények elhalt leveleit szedd le, az anubias leveleit meg a tereptárgyakat letörölgetheted.

2021. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

A 108 úgy jön ki, hogy 90*30*40. Elég béna méretarány, de na...Ingyen kapott karcmentes üveg, úgyhogy nincs panasz.

Jól van, akkor macrot nem adagolok, gondolom a halak termelnek annyit amennyi elegendő. Ma vízcserézek egy 25 litert, de egyébként egy nap alatt full hártya lesz az egész. Elhalt, rothadó levelek nincsennek.

Akkor pár ambúliát berakok valami sarokba.

A burgonyáról hallottam már. Ez hogy is? Fogok egyet és félig beleengedem? Vagy hogy képzeljem el?

2021. nov. 10. 16:16
 5/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Ingyen kapott karcmentes üveg, úgyhogy nincs panasz.”


Ezen elmosolyodtam mert annyira magamra ismertem :D


“Jól van, akkor macrot nem adagolok, gondolom a halak termelnek annyit amennyi elegendő.”


Valószínüleg eleget termelnek ezeknek a növényeknek, de mérések és konkrét számok nélkül mi sem tudunk ennél sokkal biztosabbat mondani. Minden esetre ha nem is méregetsz de a növények, algák stb visszajelzéseit mindenképp figyelgesd.


“A burgonyáról hallottam már. Ez hogy is? Fogok egyet és félig beleengedem? Vagy hogy képzeljem el?”


Valahogy úgy. A saját tapasztalatom az ,hogy csináltam már többször is és szinte mindig hamar és sikeresen meggyökereztek, kicsíráztak. Viszont vagy a csigáim zabálják meg egy idő után vagy csak szerencsétlenül választok de eddig mindig kirohadt/ eltűnt a belük. Igen, a bele. A héja, gyökerei, hajtásai megmaradva, de a bele üres. Mondjuk alul olyan mintha kirágva lettek volna szép nagy lyukon keresztül szóval valszeg’ az almacsigák nem bírtak magukkal. Most nincs is burgonyám de van csokrosinda/ zöldike, egy futóka-szerűség (ez a kettő kimondottan jól érzi magát) és még tervezek ezt-azt.

2021. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát na.. :D

Na ideje lenne akkor beszerezni csepptesztet ezekre is.

Szerencsére pont van otthon édesburgonya úgyhogy este megy is bele. Nekem csak 2 csigám van, egy zebra és egy hagymacsiga. De ki kellene őket paterolni, mert mindenen tiszta pötty miattuk.

2021. nov. 10. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!