Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Túl erős lehet a fény? 40*30*3...

Túl erős lehet a fény? 40*30*30, 36l

Figyelt kérdés

Növényes akváriumomban a cryptok, anubiasok fokozatosan nagyon leromlottak.

A világítás kezdetben: AquaEl Leddy Smart 2 Sunny 6W

Ezt lecseréltem, mert a hullámhossztartomány nem volt növényekhez megfelelő: [link]


Most ez van: [link]

12W LED, de nem találtam lumen adatot.


Nem tápozok, csak gyökértablettát használok a cryptoknál.


Tünetek: anubias levelein fehér, kemény lerakódások, pontalga, ecset alga, a levelek elfonnyadnak idővel.

Cryptok: a levelek elszíneződtek, sötétté váltak, lyukak, hasadások jelentek meg, elvékonyodott levelek.


1 db betta, néhány garnéla és csigák vannak benne állatok.


Tipp hogyan tudnék javítani az állapoton?



2021. nov. 15. 02:27
 1/2 anonim ***** válasza:

Lehet épp az a baj h sok a fény, ezek nem épp gyorsan növő fajták, így a sok fény csak az algának kedvez.

Csökkentsd a fényerőt és vagy a megvilágított órák számát.

Gondolom a szűrő sem valami nagy és nincs benne biológiai szűrőtöltelék. Arra szükség van, abban vannak a jó baktériumok amik le bontják a vízből az ammóniát, nitrit/nitrátot, ezek főleg az ammonia elősegíti az alga virágzását.

Rakhatsz bele gyorsan növő növényeket pl.: Egeria densa vagy Cabomba ( én az előbbit kedvelem). Mivel gyorsan nő felveszi a tápanyagokat az alga elől és még árnyékol is a többi nem fény igényes növénynek.


A növény tápot sem kell állandóan nyomni alá.

Be kell tartani a heti akár többszöri vízcserét.

Vigyázz ne etess túl.

Be szerezhetsz vagy össze rakhatsz co2 rendszert.

Ha nem lenne benne garnéla akkor mehetett volna easy carbo is bele ( ez a folyekony co2 de ki nyírja a rákot)


Amit vettél lámpa sem full spektrumú “ 24 db LED (21 db fehér, 3 db kék LED)”

Ebből bizony hiányzik a vörös színű led.

A lumen csak a fény erőssége.

A kelvin a fény szín hőmérséklete.

Érdemes utána olvasni a világítás technikának.

2021. nov. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Igen, én is attól félek hogy ez túl sok fény.

Most csak low techre van kapacitásom, a szűrő valóban alja, de ezt cserélni fogom.


Egeria jó ötlet, biztos telepítek.

Garnikat végül is át tudom tenni egy másik akvába.


Most vacilálok, hogy vegyek egy gyengébb lámpát vagy csináljam újra az aksit táptalajjal, fényigényesebb növényekkel.

2021. nov. 18. 03:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!