Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerülnek átlagosan a...

Mennyibe kerülnek átlagosan a tengeri akváriumi halak?

Figyelt kérdés

Ha lehet akkor így szeretném pl: bohóchal: kb 2000-5000 Ft, csikóhal: kb 5000-10000 Ft stb

Ja és még az érdekel hogy hol lehet kapni? Mert a legtöbb kereskedésben csak édesvízieket árulnak.


2010. szept. 4. 17:11
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és még annyit hogy úgy tudom a tengeri halakat természetes élőhelyükről gyűjtik, nem pedig tenyésztik, mint az édesvízieket. Ez igaz?
2010. szept. 4. 17:16
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát a fene se tudja, bohóchalat Horvátországban láttunk ott úszott velünk szembe, és a kis genya meg is akart támadni, nem is félt :)


El tudom képzelni, hogy ezeket hozzák, de nyilván lehet tenyészteni is.


A nyugati Pu-nál, a westendben a legfölső emeleten (a bejárathoz, vízeséshez közel) van egy akvarisztika, ott lehet kapni. Ma voltam ott. Láttam bohócot, meg valami kék halat, meg volt valam csíkos izé is, meg valami nagy szúrós izé is, meg tengeri rózsa, meg élőkő, ilyenek vannak ott. A bohóc mintha olyan 4-5ezer Ft körüli áron lett volna, de nem biztos. Valami ilyesmi :)

Egyébként vasárnap is nyitva vannak, du 6-ig.

2010. szept. 5. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi, egyébként úgy tudom a bohóchal trópusi tengerekben él. nem lehet, hogy valami más volt?
2010. szept. 5. 14:55
 4/8 anonim ***** válasza:
jaaa lehet igazad van és az a vörös tengeren volt, egyiptom alsó részénél, dehülye vagyok. Tényleg, horvátországban mindenféle szines halakat láttunk, ilyen kéket is talán az doktorhal volt, vagy mi, meg volt egy olyan piros golyó is aminek a közepe kinyílott és ilyen szálak voltak benne, arra meg majdnem ráléptem.. meg ott a hajón felhoztak ilyen tengeri uborkát is, ami spriccelt ha megnyomták, mint valami vizipisztoly :)
2010. szept. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
de hát a doktorhalak is a trópusokon élnek :D egyébként a tengeri uborka elég undorító, főleg amikor kilövelli azt a ragadós izét. tényleg talán azt is lehet kapni akváriumba?
2010. szept. 5. 16:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Itt van egy oldal, ami felsorolja ezeket a halakat:

[link]

Sajnos ár a legtöbbhöz nincs kiírva, viszont telefonszámuk van, meg tudod kérdezni.

Általában vadon fogottak a halak, mert az akváriumban a legtöbb nem, vagy csak nagyon nehéz és drága körülmények között szaporodik, tehát inkább nem foglalkoznak vele, nem éri meg.

2010. szept. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszi. egyébként csak kíváncsiságból kérdeztem az árat, nem tervezek tengeri akváriumot a lakásba.
2010. szept. 5. 18:26
 8/8 anonim ***** válasza:
Ja, hát akkor a válasz, hogy kb 5 ezertől 30-40 ezerig terjed az áruk, de persze akinek van rá, biztosan talál drágábban is. És a fenntartási költségek méghúzósabbak.
2010. szept. 5. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!