Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » L-es harcsák? Tapasztalatok?

L-es harcsák? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni különlegesebb algázókat. Főként az L200-as tetszik, de nem tudom mennyire egyszerű tartani?

Erős külső szűrőm van, ami megmozgatja a vízfelszínt.. De azt olvastam hogy nagyon oxigéndús víz kell neki. Szerezzek be levegőztetőt is?

Mikre kellene figyelnem még?

Nem szeretnék gondatlanságból elkövetett hal-gyilkosságot elkövetni 😬


2021. dec. 5. 19:03
 1/2 anonim ***** válasza:
85%

Levegőztető legyen. A víz mindig legyen tiszta. Ha adsz nekik pl. este sütőtököt (ez a legdurvább), ubit, cukkinit a maradékot másnap szívd le, ezek nagyon tudják szennyezni a vizet. Etetni csak annyit amennyit megesznek kb. fél óra alatt, a maradék száraz táp (granulátum, lemezes, tabi) szennyezi a vizet. Jó minőségű kaja, változatosan. Víz hőfokra figyelj. Ne legyen túlzsúfolva az aki, bár ez is a víztisztaság miatt fontos.

Vegyszereket mellőzd az akvárium körül is, bele a vízbe jóféle növénytápon kívül semmit. Mielőtt belenyúlsz a vízbe alapos kézmosás, karodat is, testápoló, vegyszer, kézkrém ne legyen rajta.

Ennyi jut eszembe hirtelen.

Nekem vannak különleges algázóim régóta és egyiket sem volt soha nehéz tartanom. Jó helyről, körültekintően szereztem be, ami a meglévők miatt extra fontos, hogy ne vigyél be betegséget (ezt néha nem lehet elkerülni sajnos).

Vegyél nekik fákat rágcsálni az is fontos.

2021. dec. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
92%

Nálam van légpumpa porlasztó nélkül és az áramlás is aránylag erős. Heti 40-50% vízcsere. Csapvízben lassabban nőtt, amióta lágy vizem van megindult és pár hónap alatt több centivel nagyobb, szóval mindenképp javaslok ro szűrőt, bár nem létszükséglet.


A sajátomon azt vettem észre, hogy rendkívül béna granulátumos kajákkal, csak kifújja őket a kopoltyúján a homokkal együtt, lehet ez csak egyéni probléma. Tablettákat, repashy géltápokat, meg fagyasztott kajákat tudja hatékonyan elfogyasztani. Csemegének zöldség, kedvence a kaliforniai paprika. Vegyszer- és forgalommentes helyről gyűjtött leveles ágakat is szívesen rágcsálja(tölgy, platán, nyár, eperfa). A nagyobb levelű növényeket is megrághatja.

2021. dec. 6. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!