Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Maximum mekkora akváriumot...

Maximum mekkora akváriumot tudok szűrni ezzel a két szűrővel egyszerre?

Figyelt kérdés

Aquael asap 300

Eheim PickUp 160



2021. dec. 15. 12:27
 1/8 ballaervin ***** válasza:

Maximum szerintem 200L .

Okosabb lenne egy kűlsö szürőt be szerezned az nem látszik nem foglal helyet és lehet kapni bármekora akváriumhoz. Ha estleg be fektetnél egybe akkor ajánlani tudom az Oase Biomaster márkát nálam az van rá van kötve 3 akvárium az OASE BIOMASTER 850 re (az akváriumok 200L,250L és 150L) tökéletesen müködik.Mindeképp előszüröst válasz és melegitöst akkor csak éppen levegöt kell a vizbe vezetned és az előszürönek köszönhetően kb 6 honapota kell a szüröt szét szedned (persze az előszüröt kb hetente kellene tisztisd de az egyszerüt.

Tudom drágák de viszot sokkal szeb lesz az akvárium nem lesznek benne plusz dolgok.

2021. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kb. 100 l.


Az eheimben aránylag nagy szivacs van, az olyan 70 litert jó indulattal meg tud szűrni önmagában, (bruttóban) az aquael nagyon pici, és a benne lévő szivacs is az, 40 liternél többet nem bíznék rá!

A vízforgatása egyiknek se izmos, az eheim 500 l/h-jához elég nagy szivacs társul, ami beérés után sokat fojt , az aquael meg alapból csak 300 l/h, egyik se egy erőgép.

(Pont ezért pl a greenaqua az ehemimet magában 50 liter alatti aksikhoz ajánlja! Mondjuk azokkal az ajánlásokkal én nem mindig értek egyet, csak az arányok miatt mondom)

2021. dec. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Növényes akvárium, nem túlzsúfolva, úgy 100-120 literig.
2021. dec. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Szerintem is kb 100-120 litert mondanék biztosra, természetesen azt sem túlzsúfolva.

Az 1-es, ballaervin, 200 literes ajánlását kicsit meredeknek érzem de talán sok növénnyel s nagyon kevés hallal ami már majdnem egy el natural-féleségnek felelne meg akár működhet akkora méretben. Csak ugye itt a szűrő inkább csak vízmozgatásnak van.

2021. dec. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Esetleg tudnátok mondani olyan hal párosításokat ami ebben az esetben 120 liternél nem számít túlzsúfoltnak?
2021. dec. 15. 20:25
 6/8 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Mindenképp kicsi halakban gondolkodj (mondjuk ekkora méretben nincs túl sok hal ami elfér s nagyra nőne, bár például az anci ilyen). Sok múlik azon ,hogy milyen a vized mert mondjuk középkemény-kemény vízben guppik (endler és/vagy szivárványos) s plattik elvannak, de ha lehet lágy vízben gondolkodni akkor tarthatsz nanohalakat (nano, nem neon) hasonlóan mint mondjuk ő:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..

2021. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sima neonhal aránylag jól bírja a közepesen kemény vizet, a corydoras-ok is elviselik, vagy pl. zebradánió. Ezek mind rajhalak, így 6-8 db a minimum létszám belőlük.

Ilyen apróbb 4 centi körüli halakból 3 raj elég ekkora akváriumba.

(Pl. ez a 3 fajta be is tudná lakni az akvárium minden rétegét, a páncélosok alul, neonok középen, dániók felül, de más kombinációban is érdemes erre odafigyelni, hogy lehetőleg külön élettérben mozogjanak.)


[link]

[link]

2021. dec. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok, nem tudom milyen aksiban gondolkozol, de ha ilyen alap kategória, akkor érdemes megfontolni a világítás kérdését is.

Hagyományos verzió pl a fénycsöves világítás, ami hosszútávon még mindig a legköltséghatékonyabb.

Na most 100-110-120 liter körül az akváriumok mind 80 centi hosszúak, így ugyanazzal a hosszúságú (és egyben erősségű) fénycsővel szerelik a gyári tetőt.

Tehát pl fényerő szempontjából valamivel jobban jössz ki egy 112-es aksival (80x40x35) mint egy 128-assal (80x40x40) mert ott kisebb víztömegre koncentrálódik ugyanannyi fény. Sokat nem számít, de van némi különbség.

Halak szempontjából nem biztos, hogy ki tudod használni a nagyobb aksit, hiszen a szűrő kapacitás, és így a halak létszáma kb. adott.

Növények terén viszont lehet, hogy jobban jössz ki fényerőben, ha kisebb területen hasznosul ugyanaz a fényerő.

2021. dec. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!