Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Valaki ajánlana egy halk...

Valaki ajánlana egy halk ,elfogadható árú,légpumpát akváriumba?

Figyelt kérdés
120 literbe lenne.

2021. dec. 17. 17:53
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

-Halk alapból nem igazán létezik, olyan a működési elve, hogy búg, aránylag hangos. Utólagos otthoni kókányolással lehet vele szórakozni, hogy plusz hangszigetelt dobozba zárni, stb...


-Még ha létezik is aránylag halkabb, jól megtervezett konstrukció (pl Schego légpumpák) , ez pont nem az olcsóbb kategóra.


-120 literhez légpumpa nem igazán szükséges, a szűrést rábízni csak speciális esetekben éri meg, (tehát úgyis kell szűrő)

a levegőztetést (gázcserét) meg az amúgy is szükséges szűrő is maradéktalanul el tudja végezni, tehát az esetek 99%-ában ekkora akváriumban tökéletesen nélkülözhető a légpumpa.


-Tehát ha a hang, illetve a csendesség az elsődleges szempont , akkor a legcsendesebb módszer, ha nem használsz légpumpát.

2021. dec. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazából nekem a külső szűrőm nagyon minimálisan fodrozza a felszínt,ezért gondoltam,hogy veszek mellé egy légpumpát. Eddig megvoltam nélküle. Azért várok még tippeket.
2021. dec. 17. 18:20
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha esőztető van a kifolyó csövön, állítsd a lyukakat ferdén felfelé, (a vízfelszín alatt) hogy jobban fodrozódjon a felszín.

De ha a külső vízhozama alapból gyenge, akkor ez nyilván nem megoldás, ebben az esetben ha szintén a hang a szempont , hamarabb vennék valami nem túlárazott márkájú belső szűrőt pluszban, mint légpumpát.

Jóval csendesebb, a vízfelszínt erőteljesen tudja fodrozni, tehát a gázcsere tökéletesen megoldott, plusz az akvárium uralkodó keringésére is rásegít, tehát javul a mechanikai szűrés.

A buborékoztatóját annak se használnám, így még csendesebbé tehető.

Mondjuk egy kis atman belső, nem egy nagy összeg, és teszi a dolgát. Szinte néma egy légpumpához képest, és valamit hozzátesz a flow-hoz.

Mert ha a külső épphogy csak tud fodrozni, akkor ott elég gyengusz lehet az áramlás is, tehát nem árt ezen a területen is fejleszteni.

2021. dec. 17. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Lehet ránézek akkor egy belső szűrőre. Köszi a tippet.


Azért nem fodroz annyira mert elég mélyen van a kifolyó ága(a tető miatt nem tudom fentebb rakni)+ elég vastag az úszónövényzetem azon a helyen.

2021. dec. 17. 18:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sera air 110 plus van.

Raktam alá egy rongyot, így nem rezeg. Nem hangos egyáltalán

2021. dec. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!