Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig tart egy bettának...

Meddig tart egy bettának kikúrálodni?

Figyelt kérdés
Nemrég felújítottam az akváriumomat minden szép meg jó minden hal jól érzi magát. 2 bettát vettem, de az egyiket nagyon megviselte az út... Szégnyke rengeteget pihen a barlangban. Ha viszont akar tud úszni bandázik a társával és eszik is rendesen, de nagyon gyorsan kifárad, ilyenkor lesűlyed a kavicsra és csak úgy van. Javult az állapota az első naphoz képest, de aggódom érte, hogy nem fog meggyógyulni.

2021. dec. 23. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
A bettának alapvetően ez a természete. Nekem volt egy bettám, és egész napját a barlangjában töltötte, csak kajálni jött ki. Viszont ha nem leúszik hanem lesülyed az akvárium aljára, tehát furán mozog, mintha tényleg olyan lenne hogy elfáradt, akkor nem fáradt, hanem úszóhólyag gyulladása van, amit a legtöbb esetben nem élnek túl az akváriumi díszhalak, és rövid időn belül elpusztulnak. Látni kéne egy videón hogy hogyan mozog, hogy vajon rendellenes-e a viselkedése vagy sem. Mondom, alapvetően a betta nem egy mozgékony hal, szeret eldugodt kis barlangokban lenni, annyi oxigén/fény/mozgástér igénye sincs mint a többi díszhalnak. Illetve fontos hogy bettáknak nem tartunk együtt egy akváriumban, nem véletlenül Sziámi harcoshal a magyar neve. Pláne hogyha mindkettő hím. Ha az egyik nőstény akkor okés lehet. Lehet összebalhéztak és annyira megsérült hogy azért nem tud úszni. Vagy pont hogy ő nyert, és mivel egy barlang van, ő sajátította ki a barlangot magának. Ha lenne 2 barlang akkor lehet a másik is abban feküdne egész nap.
2021. dec. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

4 barlang van és 2 nőstény. A szállítási zacskóban kezdődött minden. Ha hidegtől lehet kapni az úszó hólyag gyulladást akkor biztos, hogy az mert a boltban meg jól volt és mire hazaértem akkor lett ilyen rosszul.

Fenékkel vagy oldalával sűlyed le szóval nem hinném, hogy normálisan.

Szóval akkor ne tápláljak sok reményt a gyógyulásába?

2021. dec. 23. 17:42
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen akkor ez az sajnos. Az oldalára sülyedés egyértelmű jele.

1. Mindenképp különítsd el egy min. 720ml-es normál befőttesüvegbe.

2. Tegyél bele metilinkék szert, illetve valamilyen széles spektrumú antibakteriális szert. Lehet kapni az akvarisztikai boltokban, a metilinkéket amugy sem árt néha.

3. Egyik legfontosabb, mind az elkülönített beteg, mind a többi halnál hogy mivel ezek trópusi halak, így a víz hőmérséklet legyen min. 24-25 fok, és lehetőleg állandó hőmérsékletű. A beteg halnál esetleg felmehet 27 fokra. Ha pár nap után nincs javulás, akkor lehet érdemes az eutanáziát választani az úszóhólyag gyulladásnál, mert elég szenvedés ez neki.

Van egyébként vízmelegítő az akváriumban?

2021. dec. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

3

Igen van melegítő. Azért kellelkülöníteni mert fertőző?

2021. dec. 23. 18:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt azért igen, akár fertőző is lehet. Másrészt az állatvilág olyan hogy a beteg egyedet bántják a társak általában. Harmadrészt mert ahogy írtam érdemes neki a metilinkéken felül még valami antibakteriális szert beletenni a vizébe. Viszont mivel már eddig együtt volt a többivel, sztem megelőzés képpen rakj a többi halnak is, ami marad az akváriumba oda is gyógyszert. De mondom, én olyan sok esélyt nem látok sajnos arra hogy meggyógyuljon, de meg kell próbálni. Nekem sajnos amelyik halam eddig ilyen problémával küzdött, utána rá pár napra elpusztult, pedig próbáltam kezelni. De meg kell próbálni mindenképp, hátha van remény.
2021. dec. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséged! Holnap elkezdem a kezelését remélem nem lesz késő. Malyd megírom mi lett vele.
2021. dec. 23. 20:04
 7/7 A kérdező kommentje:
Sokat javult az állapota :-) Már vissza engedtem a többiekhez. Alig pihen többet mint a társa. Ha nem lenne görbe a háta már meg se lehetne mondani, hogy beteg.
2021. dec. 31. 13:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!