Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Az aranyhalamnak a farok...

Az aranyhalamnak a farok úszóin /osztott farkú/ fehér penész szerű pöttyök jelentek meg. Ez mitől lehet? Valami gombás betegség? Mivel tudnám kezelni, hogy helyrejöjjön?

Figyelt kérdés
2010. szept. 7. 14:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, nem tudom hogy érdekel e amit irni fogok :) de sztem semmivel nem tudod gyógyitani nem vagyok egy nagy halszakértő csak anynit tudok hogy az én aranyhalamnak is ez volt a baj és pár nap múlva elpusztul. kiirtam ide a kérdést és ugyanezt mondták nekem is.
2010. szept. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez így nem igaz, a legtöbb betegséget már lehet kezelni, főleg ha időben észreveszed azt. Én vagy darakórra, vagy halpenészre tippelek, meg kellene nézned, hogy melyikre hasonlítanak a pöttyök:

[link]

Mindkettő gyógyítható, de más-más szerekkel, úgyhogy fontos, hogy felismerd a betegséget. Ha ezt a két kórt beírod gugliba, akkor további képeket és a legfontosabb szereket megtalálod. A gomba jól kezelhető xanthacridin oldattal, FMC-vel vagy sera mycopurral, a darakór sera costapurral.

2010. szept. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ez midn nem jó rá mert m is vettün kegy szert hogy átha attól meggyógyul, a sera optimust és az egészséges aranyhalam vizébe is cseppentettem belőle és rá 2-3 napra mindkét halelpusztult. amúgy is én ugy tudom hogy az aranyhal mindenféle vegyszerre "allergiás".
2010. szept. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

Murr! Megnéztem a linket amit küldtél darakór lesz! Szerinted akkor próbáljam meg Sera Costapur-al?

2010. szept. 10. 16:24
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer volt eddig darakór, nem aranyhalakon, hanem mollykon és guppikon. Teljesen kiírtotta a fertőzést, de én időben kezdtem a kezelést, amint észrevettem a tüneteket. Egy halacskán kívül mindenki él és virul, még a csigákat és az ancikat sem irtotta ki, amik pedig érzékenyek a betegségre. A biztonság kedvéért kérdezd meg az eladót, hogy az aranyhalak hogy viszonyulnak ehez a készítményhez, de én csak ajánlani tudom.
2010. szept. 10. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Elírtam, a gyógyszerre érzékenyek az algázók és a csigák, nem a betegségre.
2010. szept. 10. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm!
2010. szept. 13. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!