Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Vékony fehér hártya a vízfelsz...

Vékony fehér hártya a vízfelszínen, és zöld szőralga. Segítsegek egy kezdőnek! Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

120 literes akváriumom van, kb. 6 hete van meg. Egy tetra ex 600 külső, és egy eheim aquaball 180 belső szűrő megy, ezeket használtan vettem apróért.

2 hete kezdtem el a telepítést, ezeket a halakat vettem:

10 neonhal

10 rózsalazac

6 panda páncélos harcsa,

És 10 amano garnéla.

A víz hőfoka 24 °C és a vizet egy aqualine Ro vízlágyító szolgáltatja, negyed rész csapvízzel keverve, így a vizem

Gh6 kh4 körül van.

Heti 25 liter vizet cserélek.

Tf növénytápokat használok, az aljzat jbl manado, tropical kapszulákkal.

A világítások egy aqua week raptor d800 wrgb led.

Növények:

Kocsány nélküli ambúlia

Indiai vizicsillag 'rosanervig'

Rotala rotundifolia

Hidrocotile tripartita

Ludwigia repens

Hm

Lobelia cardinalis mini

Sagittaria subulata

Valami crypto féle(nem tudom pontosan melyik)

Gömbmoha.

Vannak víztesztjeim, a nitrát 15mg/L a foszfát 0.8mg/L

A problémám, hogy olajos-fehéres hártya van a vízfelszínen, amit ugyan papír törlőkendővel össze tudok szedni, de másnap ugyanúgy megjelenik, és nem túl esztétikus

A másik, hogy ahol a halkaja az aljzatra süllyed, azon a részen van némi ecset és szőr alga.

Lemezes kaját, fagyasztottat(bár ezt nem annyira szeretik), szárított tubifexet, és garnélakaját kapnak.

Összességében a növények állapota elfogadható, és az előlények viselkedésében se látok rendelleneset.



2021. dec. 26. 18:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Boldog karácsonyt kívánok minden GYK olvasónak!
2021. dec. 26. 18:42
 2/4 anonim ***** válasza:

Vegyél egy ilyent:

[link]


TF növénytápokkal kicsit óvatosan mert ha jól tudom hig-tech akváriumhoz van, így ami ott napi, az nálad heti ha nincs CO2, illetve én azért kicsit több vizet cserélnék hetente.

2021. dec. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy korrekt ha azzal kezdem: se ilyen csodaszűrőm se panda harcsám nincsen, csak elszabadult fantáziám. Nem valószínű hogy a szűrő feldolgozza hanem szűrőfelülettől függően vagy beturmixolja és akkor homályosodást okoz vagy felfogja de akkor eldugulgat. A problémát szerintem a sok elfogyasztatlan tápanyag okozza amit a harcsa etetés okozhat. Vagy olyan az aljzat ahonnan nem bírják kiszedni vagy túlvannak etetve. Esetleg finomíthatnál az etetési módszeren, több helyen beszórt kevesebb táplálálék, sötétben etetett harcsák, hátfalon, növények mögötti etetőcső stb. BÚÉK!
2021. dec. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Szia! Nekem kisebb, de körülbelül a te akváriumoddal egy idős, "pandás-neonos-rozsalazacos" akváriumom van, nekem is kicsit opalos volt a víz, illetve a tetején szintén volt fehér olajszeru cucc. Mióta nem kapnak annyi kaját, azóta szép a vizük, bár a növények még nem az igaziak :D Szóval lehet a kaját kell csökkenteni, de még én is kezdő vagyok szóval csak tipp :D
2021. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!