Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ma észre vettem, hogy a hím...

Ma észre vettem, hogy a hím bettám uszonya meg van tépve, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

5 neonhallal van együtt kb. fél éve, illetve pár hónapja került mellé két nőstény. Eddig sose láttam, hogy csipkednék egymást.

Nem néz ki jól, de tud úszni rendesen és eszik is, szóval nem gondoltam szükségesnek az eutanáziát. A hímet különítsem el vagy majd az agresszort, ha meglesz? Illetve tudom valamivel kezelni a sérüléseit?

Ez az első akváriumom, igencsak kezdő vagyok.



2021. dec. 30. 09:51
 1/4 ballaervin ***** válasza:
100%

A betta nem társashal szóval mindig valami ilyen lesz ha öszerakod más halakal.Ebben az esetban az egyik nőstény az okozo vagy mind kettö nem szeretik a társaságot szerintem ne probáld társitani őket mert ez még nem veszélyes ami történt de viszont ennél rosszab is történhet.

Én mikor keztdtem öszetetem 1 fiut 3 nőstényel és minden oké volt 1 év után az egyik nőstény éjjel megölte a társait szóval nem ajánlom és csodálom hogy a neonok még élnek.

2021. dec. 30. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mekkora az akvárium?


Neonhal raj hal, 5 db nem elég, csak úgy mellékesen megjegyzem.


Nem szerencsés bettákat tartósan egymás mellett tartani, még ha nőstények akkor sem. A hímet tedd külön egy nano akváriumba. Egy 45 literesben egymaga rekül elvan. De ha túl kicsi az akváriumod, akkor a nőstények is bunyózni fognak.

2021. dec. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Mielőtt kezdtem volna, azt olvastam bizonyos fajokkal lehet együtt tartani, de ezek szerint rosszak voltak a forrásaim.

Ma délutánra az egyik neon el lett fogyasztva, de legalább kiderült melyik nőstény az agresszív, ő külön is költözött. Remélem így már békesség lesz.

2022. jan. 1. 17:15
 4/4 Marci71 ***** válasza:
A betta meg a neonhal már csak azért sem szerencsés együtt mert teljesen más a hőigényük. A neon a hűvösebb 20 C° körüli vizet szereti, a betta meg a 28C° felettit. Meg a neonnak nagy úszótér kell és kéne belőle 8-10 db, a bettának sűrű növényzet... És persze mint már írták előttem a bettát legjobb egyedül tartani kb. 45l-ben, nőstényekkel inkább csak nagy 120l vagy nagyobb sűrű növényzetű akvában.
2022. jan. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!