Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 54 literes akváriumba betta...

54 literes akváriumba betta mellé mennyi neonhalat, molly-t, plattit vagy esetleg guppit (bár arról azt olvastam, hogy a nem passzol a víz hőmérséklete, stb...)lehet tenni?

Figyelt kérdés

Egy-két helyen olyat is olvastam, hogy 54 liter nem elég egy bettának, de legtöbbször azt írták, hogy nem sok hal mellett még jól érzi magát. A fent említett halakból se gondoltam sokra, és nem is mindegyik fajtából.


A neonhalakról azt írták, hogy minimum 10-15 kell, de ekkora akváriumba maximum 6-7 fér el betta mellett.


A molly-ról azt ovastam, hogy viszonylag agresszív, ha kajáról vagy párzásról van szó, benne nem vagyok biztos, mert elég kicsi az akvárium ahhoz, hogy ne lehessen benne elbújni, hiába van nagy növényzet.


A plattiról nem találtam ilyen szempontból "negatív" dolgokat, de gondoltam inkább megkérdezem.


Igazából az akváriumban még nincs hal, csak a berendezés (szűrő, levegőztető, fűtés, hőmérő, lámpa és persze a talaj, növények, kövek, meg néhány csiga) még kell várni egy hetet, mire jó lesz a víz a halaknak, csak a hím betta a nagy álmom. Tudom, hogy először a többi hal, utána a betta, és belőle csak egy, mert hím.


A neonhal, a platti és a guppi nagyon tetszik (persze nem egyszerre akarom az összeset) de melyik lenne először a legjobb, és mennyi? Ha esetleg tudtok ajánlani más halfajokat is ide, azt megköszönöm :)



2022. jan. 8. 23:49
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
a neonhalaknak nagy úszótér kell. minimum 80centis akva
2022. jan. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

akvaguru.hu, greenaqua.hu

Jó olvasgatást.

2022. jan. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1 Köszi <3

#2 Már olvastam ezeken az oldalakon, (de most újra átfutottam) és továbbra se találtam választ a kérdésemre, többek között ezért írtam ki ide :)

Lehet, hogy én vagyok vak, de nem találtam olyat a halak "leírásában" sem, hogy ekkora akváriumba betta mellé mennyi halat tehetek be. Ha valahogy mégis megtalálod, légyszi másold ki ide kommentekbe 😅

2022. jan. 9. 00:43
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akkor nem olvastad figyelmesen egyiket sem.

[link]

[link]

2022. jan. 9. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Sziámi harcoshal mellé más halat nehéz találni. Nem szereti az erős áramlást, viszont 27c kell neki legalább. Hímeket nem tehetsz össze, hímet nősténnyel sem ajánlatos, ami azt illeti nekem a nőstények is kikészítették egymást. Nem tanácsos neki az erős fény sem. Gurámikkal össze lehetne rakni, de nem ekkora üvegben.
2022. jan. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A neont én se ajánlom, mozgékonyabb hal, ráadásul valamivel hűvösebb vizet szeret, összeférhetetlen a bettával. A molly szót se érdemel, 100 liter fölött lehet egészségesen tartani, nem a te kalibered.


A platti meg a guppi megoldható, de több ok miatt is csak hímek. Vegyesen tartva a plattik is nagyobb háremben tarthatók megfelelően, aminek szintén nagy hely kell, ezen kívül a guppihoz hasonlóan, elevenszülők, borzasztóan szaporák. 150 literben ki lehet alakítani olyan környezetet (elég ragadozóval) hogy elodázható legyen a túlszaporodás okozta vészhelyzet bekövetkezése, de 50 literben 1-2 hónap alatt összeomlik a rendszer.


Na most a hím guppik tartása megint egy érdekes téma, ez a betta habitusától is függ, hogy megtűri e őket, az meg elég változékony, és nem tudhatod előre, mennyire érzékeny, vagy agresszív példányt fogsz ki. Tehát vagy összejön, vagy nem.

Mivel a betta hímek nem úgy mennek egymásnak, hogy bemutatkoznak, kérnek dns tesztet, stb... Csak látja, hogy a másik isnak is fátyolos színes uszonya van, ezért legyilkolja. És a hím guppiknak ugyanilyen uszonya van.


Szóval nem egyszerű. A felsorolt halakkal meg pláne nem.

Őszintén szólva én semmi ilyen vízközt, vagy felszínen úszó halat nem szoktam betta mellé ajánlani.

Csak egy kis csapat aljzatlakót, ami bírja a 27 fokos vizet, és kb. nem is találkoznak a bettával, mert mindig lent mozognak.

Mondjuk 5-6 db melegebb vizet kedvelő páncélos harcsa, (ha megfelelő nekik a talajod!!!) vagy szintén 5-6 db vörös karcsú díszmárna.

2022. jan. 9. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 Igen, ezeket már tudtam, de köszi <3

#6 Köszönöm a választ <3

2022. jan. 9. 08:23
 8/9 A kérdező kommentje:
#4 Ezeket a cikkeket valóban nem találtam meg, köszi <3
2022. jan. 9. 11:39
 9/9 A kérdező kommentje:
Végülis tíz csőfoltos razbórára esett a választás, és később még néhány szintén kicsi hal. Egyelőre remekül érzik magukat, a betta pedig gyönyörű. Köszönöm a válaszokat ❤❤
2022. jan. 19. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!