Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ha valaki venne a Tescoban...

Ha valaki venne a Tescoban egy élő halat és beleengedné a Dunába, meg tudna ott élni?

Figyelt kérdés

Gondolom ahol ezeket a halakat nevelik, az sokkal tisztább mint a Duna. Szoktam látni rajtuk durva sérüléseket, mert kampóval akasztanak be nekik :/ A Duna koszos vizében nem lenne ebből baja? Ami még felmerült bennem, hogy gondolom (bár lehet hogy tévesen) abban a tóban ahol nevelik őket, bőven van kaja, mindig etetik őket hogy minél rövidebb idő alatt minél nagyobbra nőjenek. A Dunában pedig keresgélnie kéne, szemfülesebbnek kéne lennie hogy mindig legyen mit ennie.

Aztán az is problémás lehet hogy (ezt is lehet hogy rosszul gondolom) a tóban ahonnan jönnek mondjuk a pontyok, csak ponty van. A Dunában pedig olyan halakkal és más élőlényekkel találkozna, akiknek a létezéséről sem tudott, nem tudja hogy mi az amivel vigyázni kell.

Életképes lenne egy Tescos ponty a Dunában, vagy az ember csak felesleges szenvedésnek, majd elhullásnak tenné ki, ha elengedné?


2022. jan. 19. 00:46
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Tökéletesen életképes lenne. A halak viselkedésében meghatározó az ösztönös magatartás. Az élővizekbe rendszeresen telepítenek vissza addig szaporítóhelyeken nevelt állományt - elég jól elvannak (a horgászok nagy örömére).
2022. jan. 19. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
A halak rendkívül érzékenyek a víz tulajdonságaira, szóval hacsak nem őshonos fajtáról van szó, akkor néhány napon belül elpusztul.
2022. jan. 19. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azokat meg lehet venni élve? :O
2022. jan. 19. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
31%
Melyik Tescoban lehet élő halat venni?
2022. jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem pl. nem adták oda élve a halakat a Tescoban hiába mondtam hogy fel vagyok szerelkezve élő hal szállítására alkalmas tartállyal. Törvény az törvény.
2022. jan. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogsz élő halat a tescóból kivinni, csak döglöttet.


Egyébként igen. A teszkós ponty pontosan ugyanolyan mint amit a horgászoknak hajigálnak bele telepítés címszóval. Még véletlenül sem nyurgapontyot, hanem valami olyat aminek már a dédapjának az ükapja is zugerüvegben kelt ki.

2022. jan. 22. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Valóban, utánajártam, már nem lehet élőt vinni. Én még egy olyan világban nőttem fel ahol mindenkinek ott figyelt az élő ponty a kádban karácsony előtt.

Ahogy néztem, a Tesco 2016-ban szüntette be.

De a kérdésem lényege nem is ez a részletkérdés volt, inkább csak elméleti, hogy egy ilyen hal életképes lenne-e ha elengednék valahol.

Köszönöm a válaszokat!

2022. jan. 22. 19:40
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Igen, simán. Pontosan ugyanazt ugyanonnan viszik a horgásztvakba, Dunába-Tiszába-Balatonba.


A döglött hal módit köszönjük meg a bojlisoknak és a 4 mancsféléknek. Ha egy haktó vízzel teli utánfutód van akkor sem viheted el élve még pecából se, ha 30cm-nél nagyobb. (Danke Schön bojlistavasok) Halboltból se viheted ki vízben, hiába lesz mellette a számla, sőt fészbúkfotó mint bizonyíték. Nem lehet.


Ugye az élő hal a legbiztonságosabb csomagolás élelmiszerbiztonsági szempontból. Na ez úgy ahogy van telibe lett tojva, senkit nem érdekel, csak a pénz.

2022. jan. 22. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

Tescoban nálunk már a halpult is megszűnt évekkel ezelőtt. Amúgy pl piacon, halboltban kérésre simán odaadják felénk élve is a halat, nem feltétlenül bunkózzák le. Mikor horgásztam, jó rég volt, még gyerekkoromban, akkor is mindig élve vittük el a halakat.

A halaknak nem iskolában tanítják meg a más élőlényeket, hanem ösztöneik vannak, amik genetikailag beléjük van kódolva. Ha ennyire életképtelen lenne egy hal, már tömegesen fajok haltak volna ki. Simán életben marad persze egy élővízben is a hal. Csak ne most, télen engedd ki, hanem inkább tavasszal mikor már jó idő van.

2022. jan. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan elengedhetné most is, télen is telepítenek-lehalásznak. Előtte is vízben élt.

A halakat csak pár éve kell kinyírni, előtte lehetett élve is szállítani. A ponty rettenet sokat kibír víz nélkül, a kárász is.


Ó igen. Tudtátok, hogy azért is a pontyra utazik a halipar és nem a keszegre, mert a keszegből jóval kevesebbet lehet ugyanakkora méretben szállítani élve, különben elpusztul? A ponty nem, az bírja agyonzsúfolva semmi vízben is. ilyen egyszerű a képlet.

2022. jan. 23. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!