Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan tudok megszabadulni a...

Hektor98 kérdése:

Hogyan tudok megszabadulni a fonalas algáktól?

Figyelt kérdés
Vegyszerek nélkül.
2010. szept. 9. 15:06
 1/4 A kérdező kommentje:
És hogy tudom megelőzni hogy kialakuljanak?
2010. szept. 9. 15:07
 2/4 anonim ***** válasza:

Alulra fekete kavics, azért jó mert az elnyeli a fényt.

Aztán kell egy jó erős szűrő pl nekem 70 literes aksiba van 100 litereshez való szűrő :) Az már jól forgatja a vizet. És a tetején egy akváriumos JBL neon. Annak speckó jó fénye van, és elég erősen világít.


Amúgy lehet azt is csinálni, hogy veszel jó sok élő vizibolhát, és azt este sötétben beöntöd a vízbe. A bolhák éjjel táplálkoznak és algát esznek. A halak pedig másnap reggel megeszik a bolhákat. Így mindenki jól jár :)



Vagy veszel egy UV csövet, néha bekapcsolod, az algák és mikroalgák az erős uv fénytől megdöglenek, a halak viszont nem. De csak az UV-C típusú fénycső jó erre!

Az UV-A vagy UV-B ezektől csak mégtöbb alga lesz :)

2010. szept. 11. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Itt meg láttam olyat:

Budapest VI. ker. Podmaniczky utca 27.


amire azt mondták speckó akvárium, színezett üvegből van, kicsit szürkés üveg. A hátulja pedig sötétkék.

Állítólag ezen nem tapad meg az alga. Azt mondák hogy ez egy új fejlesztés, még nem nagyon elterjedt.

Ha jól emlékszem 11ezer Ft volt egy 50x30x30-as ebből.

Én nem vettem, tehát tapasztalatom sincs róla. Talán jó, talán nem. Nem tudom. Mindenesetre létezik ilyen is :)

Ők nagyon állították hogy szuper, de hát én nem szoktam hinni a bolti eladóknak :)

2010. szept. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

meg az is jó ha világításnak T5 HO fénycsövet használsz, annak van az összes fénycső közül a legjobb fénye, és olcsó is. Az ilyen 1300Ft körül van 2ezer lumenes, és egy JBL solar fénycső meg 5ezer Ft az csak 1400 lumenes.


A tengeri akváriumokba pl csak ilyen T5 HO fénycsövet használnak, mert más oda nem is jó.


A T5 fénycsövekből létezik egyébként sima T5, annak gyenge a fénye, van T5-HE az kicsit jobb, és van T5-HO az a legjobb. Olyat érdemes venni.


A fény sokat számít az algák kialakulásánál. No meg az is, hogy ne tedd ablakkal szembe az akváriumot.

2010. szept. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!