Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Üdv. Külső szűrőt házilag a...

Üdv. Külső szűrőt házilag a legolcsóbban hogy lehetne megcsinálni 160 literes akváriumhoz?

Figyelt kérdés

2022. jan. 22. 23:43
 1/10 Adammaister válasza:
24%
Nekünk átalakítás és egyéb probléma miatt a kertitavunk lakói egy nagy műanyag hordóban vannak.
2022. jan. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Ha van mellette hely, és nem zavar a látvány, akkor mellé kell tenni egy oldalpolcos nyitott rendszerű szűrőtartályt.

Ha ennél rejtettebben akarod, akkor alá kell tenni, de ilyen mérethez nem éri meg nyitott rendszerrel bajlódni, mert alsópolcosnál azt nehéz optimálisra belőni. Úgyhogy én valami zárt rendszerben gondolkodnék, gyakorlatilag mint ha egy gyári külső szűrőt csinálnál.

200-250-es kg csőből csináltak már páran. Vannak /voltak leírások, videók is róla.

Ennél olcsóbb nem hiszem, hogy van. Viszont azt azért kalkuláld bele, hogy van benne hibalehetőség, nagyon precízen kell dolgozni, ha csak egy kicsit is belevegősödik, egyből nem működik rendesen. Tartósra kell megcsinálni a tömítéseket, könnyen szétszedhetőre csinálni...


Megmondom őszintén, (anélkül hogy belemennék itt más anyagi helyzetébe) én a magam részéről házi barkács (zárt rendszerű) szűrő építésén olyan 250-400 liter környékén gondolkoznék el, (nyitottan meg 500-600 l fölött) mert ez már akkora méret, hogy komoly tételt lehet a szűrővel spórolni.

Nem mindegy, hogy belefektetsz x időt, pénzt, energiát, vagy jó lesz vagy nem, és mindezzel 30.000-et spórolsz, vagy 120.000-et.


De ez nyilván a te döntésed. Használt gyári szűrő is opció lehet egyébként, akvarista csere-bere csoportban néha egész jókat ki lehet fogni.

2022. jan. 23. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
Használtan 20e körül már egész jókat lehet kapni, nincs értelme barkácsolni. Esetleg valami hiba kerül a gépezetbe, simán eláztathatod a lakást.
2022. jan. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%
Tökéletesen biztonságosra lehet megcsinálni a nyitott alsópolcost. Az akvára akasztott kisméretű túlfolyó tartályból vastag csővel levezetve, az alsó szivattyút a felszín közelébe szerelve. Nálam sok évig így ment nem volt baleset. Ha a felső pipa levegősöndne az alsó szivattyú szárazra fut mielőtt az akva túlcsordulna. Egy mini úszókapcsoló is leállította. A hátránya csak a kisebb áramlás mert a zárt rendszerrel ellentétben a szivattyúnak legalább 1-métert emelnie kellett.
2022. jan. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Ekkora mérethez szerintem tudsz könnyen olcsó használt szűrőket is kapni. Ha jók a tömítések (s vigyázol is rá ,hogy jók maradjanak) s nem szeretnél barkácsolni akkor megéri.

Nekem 140 litereshez van házilag oldalpolcos viszont szinte minden volt itt a háznál s gyakorlatilag csak össze kellett rakni a dolgokat. Amit vennem kellett az egy kisebb powerhead s némi szivacs, ezek átszámolva össz-vissz 8-10.000 forintból megvoltak. De ha többmindent kellett volna vennem akkor én is inkább egy gyári szűrőt néztem volna ki. Szóval szerintem vedd figyelembe ,hogy a különböző házi megoldásokat mennyiért tudnád összehozni s használtan mennyiért kapnál szűrőt.

2022. jan. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

Lehet marad a gyári.

2022. jan. 23. 13:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne hogy ,6 molly 3 kék gurámi 4 anci és 12 endler guppi meg fér ekkora akváriumba egy aguael fan 3 plus belső és egy sacem marathon 1000 külső szűrővel?
2022. jan. 24. 00:53
 8/10 A kérdező kommentje:
"Aquael fan 3 plus"
2022. jan. 24. 00:54
 9/10 anonim ***** válasza:
Simán
2022. jan. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg lehet meg bele tenni halat?
2022. jan. 24. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!