Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Csíkbogarat lehet e tartani...

Csíkbogarat lehet e tartani akváriumban? Ha igen hogy kell berendezni,mivel lehet etetni,es milyen gyakran?en 4 eves korom óta bogaras vagyok de meg nem próbaltam csíkbogarat tartani.hogyan lehet könnyen esetleg szaporítani?

Figyelt kérdés

#akvarisztika #ízeltlábú #csíkbogár #csíbor #Vizi Bogarak #Csíkbogár lárva
2022. jan. 23. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy csikbogár nagyon hely igényes. Nagy úszástér kell neki szárazföld is és repülésre alkalmas hely is. Mondjuk egy olyan 300 l-ben (ami felfelé nagy) már jól érezné magát és szaporodna is. Kis lárvákat, halakat és még szerves hulladékokat is esznek. Szóval az etetése nem okoz bajt lehet kapni horgászboltban csontokat halasboltban fagyasztott lárvát is. A Wiki nem ír az élet tartalmáról, de szerintem a kerti tavamban tapasztaltak alapján 2 évig lárva és 2 évig él kifejlett bogár ként (ez 4 év összesen)
2022. jan. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
*csontikat nem csontokat
2022. jan. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
67%

Azt ugye tudod, hogy nagyon jól és szívesen repülnek? Kilométereket repülnek, ha nem fedett az akvárium, simán kirepül.

Illetve, olyan hely kell neki, ami nem csak víz, hanem akvaterrárium. A lárvák pl. úgy bábozódnak, hogy kijönnek a vízből, és a föld alá beássák magukat.

Nem él a lárva 2 évet. A lárvák még a pete lerakásának évében bebábozódnak. Az imágó megfelelő körülmények között áttelel.

Amúgy a "csíkbogár", az nem egy faj, hanem nemzetség, Magyarországon 5 fajjal. Van köztük védett is, amiket inkább békén kellene hagyni.

Amúgy én nem javaslom a tartását akváriumban, pont a helyigénye, jó röpképessége miatt. Persze lehet tartani,de hogy az neki mennyire jó... szerinte éljen inkább ott, ahova tartozik, ahol jól érzi magát, és ahol tud szaporodni.

2022. jan. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat és igen tudom hogy simán kirepülnek és azt is tudom hogy van vedett faja is.csak neten is lattam videot hogy akvariumban tartja egy ember.
2022. jan. 23. 21:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!