Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit szeretnek a fehér tetrák?

Mit szeretnek a fehér tetrák?

Figyelt kérdés
Eléggé érdekel a halak világa és kezdésnek vennék pár fehér tetrát, mert állítólag nagyon jók kezdésnek. Miket rakjak az akváriumukba? (Kezdésből egy 6l-es akváriumok akarok venni, majd esetleg jövőre veszek egy nagyobbat és más halakat is). Hogyan tudom őket szaporítani?

2022. jan. 23. 16:46
 1/10 anonim ***** válasza:
6l az ugye 60 liter?
2022. jan. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
6😅 Tudom, kicsi, de elég csóró vagyok, mert még középsulis vagyok és a zsebpénzemből kell megoldjam, de igazság szerint már van három tetrám, csak nem tudom, hogy mit rakjak az majd az akváriumban, amit hamarosan meg akarok venni. Légyszi ne kövezzetek meg.😅😅
2022. jan. 23. 17:03
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kövezünk meg mert csóró vagy, de 6 liter az nagyon gáz, tényleg, az nem akvárium. A halaknak szükségük van úszótérre, olyan ez a 6liter mintha egy kutyát 50 centis láncra tennél és otthagynád. Vagy vegyél nekik normális életteret és tartsd az állataidat emberségesen, vagy sehogy, függeszd fel az akiprojektet amíg nem gyűjtesz egy kis pénzt egy használt minimum 60 literesre. Megsúgom, minél nagyobb egy aki annál könnyebb kezelni mert "fenntartja magát".
2022. jan. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké, kössz a tanácsot
2022. jan. 23. 17:14
 5/10 A kérdező kommentje:
Tudsz olyan oldalakat, ahol lehet használt akváriumokat, vagy akár halakat venni?
2022. jan. 23. 17:15
 6/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Na, akkor előreláthatólag minusz 3 tetra a “felelősségteljes állattartás” margójára. Aranyozott gyöngybetűkkel, ha kérhetem.

Bocsi, de ez nem így működik. Előre megveszed a halat s utána az “akváriumot” majd elkezdesz kérdezősködni, ez pont fordított sorrend. Ha nincs pénzed rá s nem is szeretnétek rászánni akkor már most felejtsétek el.

Ha rászántok némi pénzt s van annyi felelősségtudatod akkor kezd mondjuk ezekkel:

[link] , [link] , [link] , [link]


De addig ne vegyél SEMMIT amíg minimum az alapokkal nem vagy tisztában. Utána jöhetsz ide kérdéseket olvasni és kérdezősködni valahogy úgy ,hogy “kezdő vagyok, még nem vettem semmit de ez meg az tetszik. Mit ajánlotok?”. Nem pedig úgy ,hogy “van már 3 tetra de se akvárium se tudás s pénzem sincs rá. Hogy kell őket szaporítani?”.


A mostani halakat ajándékozd el amíg tudod. Ha már kezdenek haldokolni akkor inkább jeges vizes eutanázia.

2022. jan. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Marketplace, jófogás, vatera. Én az elsőt vaterán, amikor azt az akit kinőttem a jófogáson vettem, de ez jópár éve, azóta a marketplace az alap. Ki kell várni a jó vételt, alkudni is ér. Ha megbízható az eladó akkor bátran megveheted. Nézz Juweleket azok nagyon jók, nekem mindkettő az. Halakat pedig tenyésztőtől leginkább, ha oda kerülsz úgyis felfedezed őket magadnak, FB-on vannak csoportok, kb. baráti légkör alakul ki. L-es harcsák kedvelők klubja, pl. nézd meg azt. Vannak jó halasboltok, ami nekem bejött az a Pólus és a Vadvilág a 16 kerületben. A fb csopik azért jók, mert lépésről lépésre segítenek és nem mondanak hülyeséget, mint sok bolti eladó. Mindenki úgy kezdi, hogy nulla ismeret, aztán az évek alatt jönnek a tapasztalatok, jó, ha valaki segít. Úgy könnyebb.
2022. jan. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eredetileg, csak egyet vettem, mert random bementem egy zoocenterbe, hogy nézzék körül s viccből random vettem egyet nagggyon olcsón s akkor amikor láttam, hogy elég rég óta él, vettem még mellé kettőt. Már vagy 8 hónapja megvannak, rendesen etetem, cseréltem elég gyakran a vizüket és elég jól elvannak egy 3 literes befőttes üvegben. Raktam egy kis fehér kavicsot a befőttes üveg aljába s egy nagy kagylót, amit a tengeren kaptam.
2022. jan. 23. 17:39
 9/10 anonim ***** válasza:
A 8 hónap egyedül arról a halak szívósságáról ad tanúbizonyságot, nem pedig arról, hogy ez a tartásmód megfelelő. Minimum 100 liter, szűrővel, fűtővel, növényekkel, minimum 6 tetrával. Ha csóró vagy vegyél gumihalat, ezeket meg ajándékozd el. Az "akváriumaidban" tarthatod az említett gumihalat vagy készíthetsz bennük kovászos uborkát.
2022. jan. 24. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Marketplacen a napokban vettem egy 112 literes akvát világítással 8000-ért. Szoktam látni 50-60 litereseket világítással 5000-ért.

Egyszer 25litereset felszereléssel együtt ingyen találtam.. Csak nézegetned kell gyakran. Tető, világítás nélkül meg simán találsz 2-4000 ft-ért 60 liter körülit akármikor.

2022. jan. 24. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!