Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Számitógépes folyadékhűtés...

Számitógépes folyadékhűtés akváriumi vízzel - lehetséges?

Figyelt kérdés

A kérdés azért ebbe a rovatba került, mert elsősorban az érdekel, hogy a halak bírnák-e, illetve mire kell nagyon odafigyelnem a halak szempontjából - persze hozzáértő gépzsenik válaszait is szivesen várom, hogy aa folyadékhűtésnél mire kell figyelnem.

Szóval azon filóztam hogy nem is arra fizetünk rá sokszor, hogy nincs elég energia a lakásban hanem arra, hogy az orssz helyen van...így jött az ötlet hogy télen akváriumi vízzel hűteném a procit, így a halak vizét is olcsóbban melegíthetem mert nem menne annyit a fűtőtest.

A gép processzora amit így hűteni szeretnék 95 wattos ( AMD 9650 ), 70 foknál nem termelhet több hőt - akkor ugyanis szépen elfüstöl. Az akvárium közvetlen mellette lesz, 290 literes csöppség, és nagyjából fél méteres szintkülönbséggel. A kérdés kiírása kicsit sántít, mert természetesen nem pont az akvárium vizét akarom használni - pl az algásodás miatt sem -, hanem lenne külön hűtővíz ami kering majd a proci és az akvárium közt. Úgy gondoltam, hogy ha a meleg víz tényleg nagyon meleg - halaknak persze, 30-35 fok körüli - akkor esetleg csinálnék az akváriumba egy eszközt, ahol az akváriumi víz nagy felületen találkozhat a hűtővízzel, amitől az le is hülhet, illetve a halak nem tudják úgy megközelíteni, hogy nagyon meleg vizet kapjanak. ( itt arra gondolok hogy az eszköz belsejében létrehozok egy gyorsabb áramlást, így forró kilépő vízsugár se lehetséges.

A terv persze kicsit kezdetleges meg minden szóval azért kérném a segítségeteket. Hány fokos az a víz aminek a procit érnie kell, hogy az elég jól lehüljön? Kell valami kiegyenlítő tartály? Mennyire lenne hatásos az egész?

Előreis köszönöm szépen az ÉRTELMES válaszokat.


2010. szept. 9. 17:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
72%
tanácsot igazából nem tudok adni, de ha jól tudod kivitelezni, akkor ez egy nagyon jó ötlet sztem.
2010. szept. 9. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
26%
a halaknak nem fog jót tenni + a gépednek sem a halak vize...a vízhűtés a gépekben általában hűtőfolyadék és ioncserélt víz keveréke, hogy ne legyen vízköves a rendszer, ha a halak vizét használod, nem csak vízköves lesz a hűtőrendszered (ergo kevésbé hatékony), hanem még egy csomó bacit is el fogsz szaporítani, amitől kidöglenek a halaid
2010. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Ráérős ember vagy! :)

Egyébként gratulálok az ötlethez, de iszonyú bonyolult lesz kivitelezni. Jól gondolkodsz, látszik, hogy már párszor végigrágtad ezt a témát, én sok okosságot nem tudok mondani. Én nem nagyon szeretem az AMD procikat (ez nem azt jelenti, hogy nem jók) és még kevésbé szeretnék vizet vezetni a PC-be (de azért már az ilyen hűtésre is létezik korrekt megoldás:)

Egy kérdés merült fel bennem: a PC 24 órában fog üzemelni, vagy a kieső időt majd másféle fűtéssel kell (automatizálva) pótolni?

2010. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Mintha írtam volna hogy külön víz szolgálna hűtésre és halaknak is -.- Olvass mielőtt írsz
2010. szept. 9. 18:09
 5/17 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, halak szempontjából azért nem lenne jó szerintem, mert nekik folyamatosan, egyenletesen kell fűteni a vizüket, a géped meg gondolom nem megy mindig. Plusz egy proci nem hiszem, hogy fel tud fűteni egy ekkora akváriumot, de lehetséges (fűtőben 2-300 wattos kell ekkorához). Túlfűteni sem szabad, tehát kellene valami automatika, ami vagy pluszban ráfűt, vagy máshova vezeti a hőt túlmelegedés esetén (ami nem valószínű). Bonyolult is megcsinálni, sok energia kell a keringetéshez, meg ezt szépen megcsinálni nagyon nem egyszerű. De ha összedobsz egy ilyen talajfűtőt és jól tudod szabályozni, akkor egy próbálkozást megér. (Ha van rá időd és pénzed)
2010. szept. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
A kieső időben még mindig bent van egy fűtőtest ami automatikusan elkezdi termelni a hőt, ha 24 fok alatt van a víz.
2010. szept. 9. 18:10
 7/17 anonim ***** válasza:
Akkor próbáld ki, spórolásnak jó, nem megy kárba a termelt hő. Viszont azt nem tudom, hogy a procinak elég-e a 24 fokos hűtővíz, annak utána kell nézned.
2010. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Épp azon vagyok :-)

A mostani léghűtéssel kb 49-55 fok között mozogni, ha nagyon felpörgetem akkor elmehet 60-ig de annál többre nem volt még példa.

2010. szept. 9. 18:25
 9/17 anonim ***** válasza:

18:09 vagyok. Csak gondolokodok. Biztosan létezik olyan termosztát szelep, amit be lehetne állítani a megfelelő hőfokra, hogy pl. 30 foknál lezárná a beáramló melegvizet...

Valamilyen nagyon bonyolult számítással biztosan megközelítően meg lehetne határozni, mennyire melegedne fel a 290 liter víz, ha...ajjaj. Keringető szivattyú, hőcserélő "radiátor", termosztát. bimetál, hőmérők...meg ami nem jut eszembe :)

2010. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
0%
ez a kérdés is megy fuckyeahgyakorikerdesek.tumblr.com/ ra
2010. szept. 9. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!