Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen teknőst tartani mint...

Milyen teknőst tartani mint kiskedvenc?

Figyelt kérdés
Lehet,hogy szeretnék majd egy teknősbékát. Mit kell neki venni? Mennyibe kerül egy ilyen állat? És a tartása?

2022. jan. 24. 17:09
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Unalmas. Gyerekkoromban volt, de már nyűgnek éreztem egy idő után. Minden héten ki kell takarítanod az akváriumát, ami kb. másfél óra, de nem csinál semmit, csak úszkál. Ha kivettem, akkor meg harapdált :D A tartása amúgy nem drága, kell egy akvárium, növények, kövek, meg kaja.
2022. jan. 24. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%

Vízi teknő:

Növekedésével együtt fokozatosan egyre nagyobb akváriumba kell tenni a végén már 500 l kell. Változatos étrend elég drága a prémium kaja 2 hetente takarítani szűrővel is hamar büdösöduk. Nekem is vízi teknősök van, de így vissza gondolva nem vágtam volna bele. Természetesen szeretemeg minden, de nem biztos, hogy lesz utánna még egy.

Szárazföldi teknős:

Növekedésével együtt fokozatosan egyre nagyobb akváriumba kell tenni a végén már 1000 l kell, de a kért és szoba olcsóbb megoldás. A szárazföldi teknősök növényevők olcsóbb is az etetése.

2022. jan. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A hüllők a természet energia hatékonyság bajnokai. Csak akkor mozognak ha megtérül, a növények sem unalmasak hanem szépek. Ha terráriumi módszereket, technikátat alkalmazol kevesebb vele a meló mint az akváriummal. Egy kertitóban sokkal hasznosabb mint az aranyhal, remekül fenttarja az egyensúlyt, kiírtja a szúnyogokat. Harap mikor megfogják mert ragadozó, a kutya is harap, a macska karmol ez magától érthetődik.
2022. jan. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

2: A teknősok nagyon sokáig élnek gondolom emiatt :D

Egy gyerekkori barátomnak vannak vízi teknőse. Nem mondanám hogy nagyon növekedett viszont eltelt 20 év és még mindig él az a kisállat.

2022. jan. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
81%

Pézsmateknőseim vannak, ők kicsik maradnak. (10 centis a páncélja).

100×60-as akváriumban vannak ketten, egy jó Eheim szűrővel, és egyáltalán nem büdös!

Annyi a titok, hogy enni kiveszem őket egy külön tálba, így nem rohad be a maradék a vízbe. Elég havonta a víz felét cserélni, közben leszívni az aljzatról a szennyeződést.

Díszállat, nem túl interaktív, de én szeretem nézegetni, van pár nronhal a vizükben, azt szokták kergetni.

Már 14 éve megvannak, szeretem őket🙂

Ékszert ne vegyél, bazi nagyra nő, annak kell vagy 1000 literes terrárium hogy normálisan éljen. A pézsmát nagyon ajánlom, nincs vele gond. Kb 6000 ft egy frissen kikelt, az ékszer meg 3000, de hosszú távon jobban jársz a drágával mert a felszerelés hozzá olcsóbb. Meg szerintem szebbek is🥰

2022. jan. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%
A teknősök tipikusan díszállatok. Nem lehet velük játszani, nem fognak rád figyelni, lehet észre se vesznek a nap nagy részében, azért tartják a hüllőszerető emberek, hogy gyönyörködjenek bennük.
2022. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
55%

A vizi teknősöm mindig akkor sz4rt, miután teljesen kitakarítottam az akváriumát.

1 percig tartott a tisztaság, majd tiszta sz4r volt minden.

2022. jan. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!