Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 50 literes akvárium berendezés...

50 literes akvárium berendezése, halak növények összeállítása?

Figyelt kérdés
Van egy 50 literes akváriumom, vízmelegítővel, belső szűrővel. Szeretném úgy berendezni, hogy nagyon szép legyen és egészséges közeg legyen a halak és növények számára. Elsősorban dús növényzetre és apró termetű halakra gondoltam, viszont nem tudom mennyi hal, milyen fajták és milyen növények jöhetnek szóba. Olyanra lenne szükségem ami nem igényel nagyon extra feltételeket. Válaszokat előre is köszönöm.

2022. jan. 31. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
22%
50 literbe olyan 20db 1 cm-s vagy annál kisebb hal tehető.
2022. jan. 31. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Növényes nanora gondolsz szerintem.


[link]

2022. jan. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
80%

Elsősorban ezeket ajánlom:

[link] , [link] , [link] , [link]


Tehát adott egy 50 literes akvárium technikával. Szett? Tudni kellene pontosan milyen szűrő, milyen világítás stb mert ezek nélkül nehéz ajánlani.


Feltételezem ,hogy gyenge vagy max közepes fényerőd van. Ami ilyen alatt megél az anubias-félék, mohák, páfrányok, esetleg indiai vízicsillag, kocsánynélküli ambúlia, valiznéria, hólyagos vizikehely (bár ez túl nagy lenne), egyéb cryptocoryne- és echinodorus-félék, békalencse, ilyesmik.


Halakból kezdésnek jó 4-6 hím guppi (akár szivárvànyos, akár endler). Ha jól rémlik olyan 24-26 fokos víz jó nekik. Csak hímeket ,hogy ne szaporodjanak.


VAGY egy hím betta, de ő általánosságban annyiban kényesebb a guppikhoz képest ,hogy könnyebben megfázhat, fedett akva s 26-28 fokos vizet igényel, dús növényzettel és szinte 0 áramlással. Ekkora helyen nem társítanám semmivel, max csigákkal.


A kulcsszavak közt ott a neonhal. A neonhal s sok más hasonló kaliberű rajhal kis méretük ellenére nagyobb helyet igényelnek s emiatt olyan 80-100+ literes akváriumokban lehet őket tartani.

2022. jan. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Menj el egy halasboltba, és nézegesd a kirakott akváriumokat. Aztán ami megtetszik, olyant csináljál.
2022. jan. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#1 értem köszönöm a valaszt!

#2 igen valami olyasmira.

#3 Belső szűrő, max 120 literes akváriumhoz jó, a vízmelegítő is.

Fény még nincs semmilyen még azt vennem kell.

2022. jan. 31. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:
Üvegsügér. Nanoba tökéletes, a legédibb halak a lovacskalazacok mellett. Növényből csinálj mohahátfalat. Kagylótutaj is gyönyörű, bár az levesz a fényből, ha szép egészséges a gyökere akkor mindenért kárpótol. Nagyon sok szép növény van, amit linkeltem greenaqua az a mekkája, Tbálinton jártam náluk utoljára, akkor mindig leesett az állam.
2022. jan. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
77%

“Belső szűrő, max 120 literes akváriumhoz jó, a vízmelegítő is.”


Mármint a gyári ajánlás felső határa 120 liter? Szűrőknél van egy olyan érdekesség ,hogy a gyártó megad egy “-tól -ig” litert ,hogy mekkorába ajánlja de ennek kb csak az alsó határa számít, pl: ha egy szűrő gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert visz. Ha azt írja ,hogy max 120 akkor gondolom a minimum meg olyan 40-60 liter körül van. Gondolom jó lesz (bár jobb lenne tudni pontosan márkát, típust stb, mindegy, ha nem telepítesz ész nélkül s odafigyelsz a karbantartásra akkor ezzel nem lesz gond).


“Fény még nincs semmilyen még azt vennem kell.”


A fény is egy hosszú s sokrétű téma, érdemes lenne elolvasni pár ezzel kapcsolatos kérdést mielőtt bármit megvennél. Biztos van nem is egy olyan kérdés ahol hasonló méretű akváriumnál a fény (is) téma.

Én most annyit mondok ,hogy legyen legalább közepes fényed ami w/l-ben (watt osztva liter) kifejezve 0,4-0,5 w/l, ez fénycsöveknél jól használható képlet. LED-eknél inkább a lument kell nézni, a közepes fényerő 20-40 lm/l.

2022. jan. 31. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!