Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért nem születnek kishalak?

Miért nem születnek kishalak?

Figyelt kérdés

Már egy ideje megvannak a guppijaim, de eddig még nem született kishal, nemtudom miért.

Nagy helyük van meg a víz minősége is jó, valamint hőfoka kb:24°C.

Mi lehet a baj, miért nincs szaporulat?



2022. febr. 7. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Mit jelent az egy ideje? Biztos van fiú meg lány is? Látod amikor nő a pocija, olyankor külön kell tenni, mert megszületnek a picik, észre se veszed és meg is halnak.
2022. febr. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
1# nem meghalnak, ha nincs búvóhely megeszik őket a szülők(is). Sűrű növény, moha amibe születés után be tudnak kotorni és ott megnő akkorára, hogy nem fér be a többi hal száján.
2022. febr. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Erre gondoltam én is, ha megeszik őket akkor meghalnak 😅
2022. febr. 7. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Igen😅 van fiú is meg lány is, régebben születtek guppik, de most újra vannak halaim közel fél éve és azota semmi.

Tudom hogy a hasuk alján ha befeketedik, akkor esélyes a szülés, de még ilyen sem volt.

Maskor kb. 3 hónap alatt lett tök sok kishal, most meg semmi.

Tényleg nem értem.

2022. febr. 7. 23:27
 5/11 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Én inkább örülnék annak ,hogy nem árasztanak el kishalak :D

Ugye mint általában az elevenszülőknél szokás a guppiknál is 1 hímre 2-3 nőstény arányban legyenek a nemek. A nőstény ~4 hétig terhes s a vége fele már jól látszik az a fekete folt a hasánál. Ahogy írták is ha nem teszed külön akkor felfalják a többiek a kishalakat. Elég dús növényzetnél néha megmarad “1-2” ami hidd el hogy hónapokban-években mérve jóval több mint amit egy átlag ember szeretne.

Szaporítani akkor van értelme ha tudatosan tenyészted őket. Vagy eledelnek (nagyobb ragadozó hal, teknős stb). Csak úgy hobbicélra gyártani őket nem éri meg mert csak a fejedre nő a sok kishal s még ingyen is nehéz elpasszolni akármilyen random színváltozatokat.

2022. febr. 8. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#5 igen köszi az infokat.

De én annak az 1-2nek is örülnék, csak nem értem miért nem születnek.

Mi lehet az oka?

2022. febr. 8. 15:51
 7/11 anonim ***** válasza:

6

Mekkora a helyük? A guppi pont olyan hal ami tenyésztő akváriumban vagy kis akváriumban szaporodik. Nekem 100l van nem szaporodnak soha, de amint be teszem őket a tenyésztő 25l-be mar is születik vagy 40 kis hal a 10 anyától és 3 apától.

2022. febr. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagy helyük van, 110 L, de az a fura, hogy mondom már korábban születtek ugyanebben az akváriumban, de mióta újból vannak nem születnek, akkor valószínű mégis a hely a baj?

Esetleg rakjak külön elkülönítve pár napra párat egy kisebb helyre?

2022. febr. 8. 17:36
 9/11 anonim ***** válasza:

8

Az megoldaná!

2022. febr. 8. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Na köszi, akkor azt kipróbálom:)
2022. febr. 8. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!