Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mik a brakkvizi halak jellemzői?

Mik a brakkvizi halak jellemzői?

Figyelt kérdés
2010. szept. 11. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
2010. szept. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem könnyű általánosítani, mert a többség nagytestű, de pl. a darázsgébre ez nem áll. Sok fajtát lehet édesvízben is tartani, a víz sótartalmára nem kell nagyon pontosan beállítani. (Egy folyótorkolatban változik a sótartalom...) Sok olyan hal van, amit ha most megemlítnék, akkor lehülyéznének... a fishbase-en viszont ott szerepel a leírásukban a brakkish...

A pontos válaszhoz tudni kell, hogy melyik halra gondoltál.

2010. szept. 11. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 100 literbe 6 nagykanál sót raktam (Jódmentes tengeri sót amit a közértben vettem)

----------------------------------------------------


A gömbhal csak élő tubifexet, szunyoglárvát eszik és max 9 napot bír ki kaja nélkül. Ha lézerceruzával bevilágítasz neki, akkor követi a fényt. A szemeit tudja mozgatni, meg pislogni is tud, jófej, ahogy nézeget a nagy szemeivel, és ha odamész mindig nagyon figyel, nagyon játékos. Mindenkit megtámad, a nagy halakat is de azokról lepattan.


---------------------------------------------------


A törpe gömbhalat lehet tartani együtt darázsgébbel,

azok nem bántanak senkit nagyon kis szelidek.


A kis gömbik mindig együtt vannak és ha félnek, behajlítotják a farok uszonyukat. Nekik is nagy szemük van amivel figyelgetnek minket. Nyugis lassú halak.


Hozzájuk képest egy xipho vagy egy molly egy idegbeteg állat, ezért nem is jó együtt tartani őket ilyenekkel.

2010. szept. 19. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!