Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nagyon algásodik az akváriumom...

Nagyon algásodik az akváriumom, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
55 literes, egy betta van benne jelenleg meg egy adag csiga. A dekorációkat, a növényeket, az akvárium falát, mindent belep. Hiába takarítom le, két nap múlva újra ott van. A növényeket is próbáltam ritkítani, nem segített. Egy alganyaló harcsa vagy valamilyen algaevő csiga beszerzése javítana a helyzeten? Vagy van erre valami szer?

2022. febr. 25. 16:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
2022. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Plusz állat 100%, hogy nem javít a helyzeten!!!

Ha a növények nőnek, az jó. Jó konkurencia az algáknak. (persze, hogy nem segít a ritkításuk... minél nagyobb tömeg nő mégjobban, annál több fölös tápanyagot szívnak el az algáktól)


Szűrésről semmit nem írtál, illetve arról, hogy hogy végzed ezeket a takarításokat. Mindent kitakarítasz fullra, vagy csak a dekorációt, üvegfelületeket?

Milyen szűrő, márka típus, a szűrőt hagy takarítod, milyen állapotban van, részleges vízcserék mennyisége, gyakorisága?

2022. febr. 25. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

...Ja, és aljzatporszívózni szoktál e?

Mert a betta nem szereti a nagy áramlást, lassú vízmozgásnál, és dús növényzetnél pedig jellemzően megül a mulm az aljzatban, és ott elkezd rohadni.

Milyen állapotban van az aljzat, milyen rendszeresen porszívózod?

2022. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Megfigyelésem szerint a túl sok fényre a zöld alga tenyész, a kevés fényre a barna.
2022. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

...

"Vagy van erre valami szer?"


Na ezt meg aztán végképp ne!!!

Olaj a tűzre!

2022. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Tisztítsd gyakrabbab!
2022. febr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
6-os, ritkábban akartál írni, nem?
2022. febr. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
6. Vagyok és én akvárium porszívót használok és nekem nagyon bevált
2022. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Szűrő: [link]

Még új, eddig nem takarítottam, a régit mindig csak vízzel mostam át pár hetente.

A dekorációkat egy fogkefével szoktam letakarítani, az üveget egy mágneses kaparóval. Részleges vízcserét 1,5-2 hetente csinálok, 25-30 százalákosat.

2022. febr. 25. 17:23
 10/23 A kérdező kommentje:

Proszívózni nem szoktam, az megoldaná?

A fény napi 10 órát ég.

2022. febr. 25. 17:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!