Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyi idő után kerülhet...

Mennyi idő után kerülhet növény az új akváriumba?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Új vagyok az akvarisztikában, egy hete vettünk egy garnéláknak való akváriumot (18l). Azóta volt benne víz, de most csináltam 50%-os vízcserét és került az aljára talaj, egy szivacsos szűrő meg kezdő akvárium szűrő baktérium is. Az lenne a kérdésem, hogy mennyi hetet kell várni a növények betelepítéséig?


Köszönöm előre is a válaszokat!



#akvárium #vízinövény #akrváriumi növények
2022. febr. 26. 23:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
87%
Mehetnek egyből
2022. febr. 27. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt sejtettem, de az eladó azt mondta pár hét múlva menjek vissza... gyanús volt:D Köszi szépen!
2022. febr. 27. 13:24
 3/12 Zöldfülű Törpe ***** válasza:

Várj. Ezt most nem értem. Vegyük át még egyszer:

Először vettél egy üveget, majd feltöltötted vízzel. Majd csináltál egy 50%-os vízcserét, ekkor tetted bele a talajt és a szűrőt. Ezt miért csináltad? Miért így? Világítás van már?

Sokan elbagatellizálják egy akvárium indítását.....és a fenntartását is, de az indításon nagyon sok múlik. Meg a felkészültségen.

Ezeket az oldalakat böngészd át, és keress rá a youtube-on BJoci videóira.


[link] , [link] , [link] , [link]


Egyébként az akvarisztikára egyáltalán nem igaz, hogy a kisebbel könnyebb lenne. Kezdő akváriumnak inkább egy 70 liter körüli akváriumot szoktak javasolni.

Ha nincs helyed egy nagyobbra, legalább légy felkészült, mert pár hét múlva újra itt leszel, és azt fogod kérdezni, miért tiszta alga minden, vagy miért pusztulnak a növényeid...

2022. febr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Salx Narval ***** válasza:
A garnélák betelepítésével kell várni nem a növényekével. Szerencsére még jókor kérdeztél, én is egy kis önképzésre biztatnálak mert menet közben már nehéz korrigálni a hibákat. Van idő bőven, olvass el mindent a témával kapcsolatban és persze kérdezz ha elakadtál.
2022. febr. 28. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Az új akváriumokhoz való szűrő baktériumos üvegre volt írva hogy vízcsere és a szűrő tisztítása után cseppentsek, ezért csináltam vízcserét, nem gondoltam hogy baj lenne.


A garnélák előtt tudtam hogy kell várni 2-3 hetet is, ezzel nem lett volna probléma. Egyszerre szerettem volna belerakni a talajt, a szűrőt felszerelni meg a növényeket beültetni, hogy minél kevesebbszer szavarjam meg a vizet, ne kelljen annyiszor leengedni.

Ezzel indultam el, de az eladó nem adott növényeket, azt mondta az nem mehet bele csak úgy, hanem kell 1-2 hét mire alkalmas lesz a víz nekik. Mivel sose hallottam ilyenről, ezért utána néztem neten a növényeknek hogy pontosan hogy is van ez, de nem írnak ilyesmiről sehol. Ezért írtam ki a kérdést, hogy végülis akkor várjak-e két hetet a növények előtt.


Köszönöm a segítséget meg a linkeket is, bár elég sokat olvastam erről mielőtt belekezdtem, tudom milyen kicsin múlik a stabilitása, de mindenkép átolvasom mielőtt a garnélákat megveszem!


(Nem akartam nagyobb akváriumot, főleg nem 70 litereset, mert csak kb 10 garnélának lenne meg a növényeknek, halakat sem terveztem)

2022. febr. 28. 13:08
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
100%
Bajt nem csináltál csak feleslegesen vársz. Ha van megfelelő világítás, szűrő, fűtő és a dekorációs elemeket is elrendezted mehet a talaj és a növényzet egyből. Egy kevés halkaját érdemes morzsolni a vízbe, hogy a bontóbacik jól szaporodjanak és növénytápsót is el lehet kezdeni adagolni (kb felét az ajánlottnak). Nem előírás de én már ilyenkor arra biztatok minden kezdőt, hogy hetente csináljon 30% vízcserét. KB egy hónap elteltével a növényzet állapotától függően jöhetnek a garnik. Maradjon a 30% vízcsere heti 2x15% ra bontva és mehet már a teljes adag növénytáp is. A szűrőt csak akkor kell tisztítani ha nagyon lecsökkent az áramlás, mindig az akváriumból vett vízben mosd ki a szivacsot, elég kicsit kinyomkodni, a szűrőházat csap alatt is elsikálhatod. Érdemes az akvárium hátfalára egy sötét kartonlapot tenni ez nyugtatja az állatokat és kiemeli a színeket. 6500K(Kelvin) világítás legyen. Érdemes beszerezni egy iszaplopót a talaj takarításához ezt akár napi rutin részeként is használhatod de hetente min egyszer a talajon felgyülemlett koszt el kell távolítani. A cserevízhez szerezz be egy kis merőkannát és vödröt (lehetőleg fedővel) így mindig lesz pihentetett vized, nem kell beletenni semmit csak a tiszta legalább egy éjszakát pihent víz kell. Ajánlanám egy vasfa beszerzését valamint alap növénynek mohákat, páfrányokat( legyenek felszínen úszók és a dekorációra telepítettek egyaránt). A garnélák imádják a csöveket pl bambuszrudak. Lehetőleg a természetben is előforduló dekorációt használj pl kókuszdióhéj, bambusz, szikla, gyökerek, ázalékfa.
2022. márc. 1. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Zöldfülű Törpe ***** válasza:
Bajt nem csináltál, csak nem értem, hogy miért csináltad. Illetve miért így. Mindegy, most az a lényeg, hogy a növények beültetése függ a konkrét tervtől is. Végülis az eladó sem mondott nagy botorságot, csak nem fejtette ki részletesen.
2022. márc. 1. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mostanra végképp nem értem, hogy mikor lehet a növényeket betenni.

Elég néhány napnyi üres, újonnan járatott akváriumba beletenni a moháimat, anubiasokat, vagy várjak azzal is 2 hetet minimum?

2022. júl. 6. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Salx Narval ***** válasza:
Ha berendezted az akváriumot, talaj dekoráció, stb és minden technika, szűrő, világítás, fűtés, stb a helyére került mehetnek azonnal a növények. Friss vízzel való feltöltés esetén is elég egy éjszakát várni amíg kimegy az esetleges klór. Hogy egyértelmű legyen, a növények telepítésével gyakorlatilag semennyit nem kell várni, ha kaptak egy töményebb fertőtlenítő fürdőt mehetnek a már felszerelt és beüzemelt akváriumba, akár az első nap is.
2022. júl. 7. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
köszönöm szépen a választ? fertőtlenítő fürdő alatt mit értesz?
2022. júl. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!