Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem eszik a halam mit csináljak?

Nem eszik a halam mit csináljak?

Figyelt kérdés
Ma kaptam kora délután 2db color tetrát, nem akar mozdulni 3 órája nem eszik semmit... Mit rontok el?

2022. márc. 4. 21:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szokja az új helyét.
2022. márc. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Semmit nem rontasz el. Várj türelemmel.
2022. márc. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, már nagyon megijedtem!
2022. márc. 4. 21:49
 4/12 anonim ***** válasza:
Ma evett már?
2022. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Szia, nem, és nagyon aggódok
2022. márc. 5. 12:18
 6/12 anonim ***** válasza:
próbálj meg telefonon felhívni /most/ egy nyitva tartó állatkereskedést ahol halakat is tartanak, biztosan segitenek tanáccsal.
2022. márc. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Felhívtam 3-mat is a környéken de nem tudtak segíteni, csak adtak egy tápot de arra se néz rá
2022. márc. 5. 14:31
 8/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Írj le MINDENT az akváriumról amit csak tudni lehet (pl: mekkora; szűrés; világítás; növényzet; mikor indult; karbantartási módszereid mint pl szűrőtisztítás/ vízcserék mikor mennyi; halak száma pontosan fajonként; mivel etetsz stb-stb) és azt is ,hogy hogyan szoktattad be az új halakat.

Így látatlanba lehet a halak eleve “defektesek” voltak de lehet ,hogy rosszul szoktattad be őket (mondjuk túl gyorsan) s most sokkos állapotban vannak.

2022. márc. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

40 liter

Sarok szivacs szűrő 72 liter/óra

LED világítás napi 7-9 óra

Mű növény, az igaziaknak a nevét nem tudom, nem mondták

1 hete adagolom az élő bacit

mivel tegnap kaptam, csak vízzel leöblítettem a szűrőt használat előtt, vízcsere még nem volt

2 color tetra

5 neon

1 anci

az eladó adott tápot amit ott is ettek elvileg

tegnap beraktam a halakat zacskóstul 30 percre aklimatizálódni utána vágtam lyukat a zacsin és kiúsztak

24-25-26 fok

ph 7 (semleges)

2022. márc. 5. 18:06
 10/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“40 liter”


Ezzel nem lenne baj viszont a felsorolt halaknak nem elég.


“Sarok szivacs szűrő 72 liter/óra”


Mi a neve/ márkája? Ennyiből nem sokat tudunk de gyanús ,hogy nem egy izomgép nagy szivaccsal. Élek a gyanúperrel ,hogy kb fele ekkora akváriumba való de majd meglátjuk ha leírod a pontos típust/ márkát.


“LED világítás napi 7-9 óra”


Az a LED hány lumen? Esetleg legalább a wattot írja? Milyen színhőmérséklet (Kelvin)?


Illetve szetted van? Ha igen mi a neve?


“Mű növény, az igaziaknak a nevét nem tudom, nem mondták”


A műnövényeket kiveheted. Az igaziakat jó lenne beazonosítani. Lentebb linkelek oldalakat ahol ki tudod keresni s sok egyéb hasznos infóval ellátnak.

Talajról nem írtál. Ha az valami színezett cucc akkor azt is le kell cserélni valami normálisra, pl: rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb-stb, illetve ezek tetszés szerinti keveréke.


“1 hete adagolom az élő bacit

mivel tegnap kaptam, csak vízzel leöblítettem a szűrőt használat előtt, vízcsere még nem volt”


Tehát az egész berendezés kb 1 hetes? Az még nagyon friss, legalább 4 hétig kellett volna halak nélkül de minden mással járatni. Biológiai szűrésed gyakorlatilag még nincs. Mihamarabb csinálj egy minimum 30%-os vízcserét. 4-5 hétig mehet 2-3 naponta 15-30% vízcsere és keveset etess. Utána fokozatosan átállhatsz normál adag kajára s heti 2x 15-30%-ra.


“2 color tetra

5 neon

1 anci”


A tetra s neon rajhal ezért minimum 8-10 de inkább 12+ kellene kellene belőle. Viszont nem ekkora helyre. Tetra 100 liter fölött tartható, neon 80 liter körül/ fölött (mindegyikőjük igényli a minimum 80-100-… cm hosszú úszóteret). Az anci elvan egyedül de kb 90 litertől tartható. Ez az összeállítás megfelelő létszámban inkább 150 liter körül életképes, hosszútávon 40 literben ekkora létszámban nem maradhatnak.


“az eladó adott tápot amit ott is ettek elvileg”


A táp inkább csak kiegészítés legyen. Fő eleségnek mehetnek fagyasztott vagy élő kaják mint fekete és fehér szúnyoglárva, artémia/ sórák, cyclops stb.

Vörös szúnyoglárva és tubifex ha lehet kerülendő mert ezek a legrizikósabbak.

Anci kaphat főt vagy forrázott zöldséget mint pl: uborka, cukkini, tök/ dinnye héja, saláta stb. Ezekkel viszont óvatosan mert nagyon tudják terhelni a vizet. Amit beraksz annak a maradékát legkésőbb másnap vedd is ki. Na meg van valamilyen igazi fa az akváriumban? Mert az ancik annak a kérgét rágcsálva jutnak számukra fontos rostokhoz.


“tegnap beraktam a halakat zacskóstul 30 percre aklimatizálódni utána vágtam lyukat a zacsin és kiúsztak”


Hát 30 perc bár nem sok de függ ,hogy mekkora a különbség a te vized s a bolti víz között. 30 perc elég arra ,hogy átvegyék a hőmérsékletet de ott van még például a keménység ami ha nagyon más akkor az is nagy stressz a halaknak. Legközelebb ne csak belógatva legyenek majd beengedve hanem fokozatosan tölts hozzuk a te vizedből.


“24-25-26 fok

ph 7 (semleges)”


24 s 26 fok között ingadozik? Az picit sok, ne ingadozzon 1 foknál többet. Ha lehet legyen stabilan kb 24-25 fokon.

Keménységet lehet tudni? Csepptesztel kellene lemérni (Neptun vagy JBL), viszont talán gyorsabb de nem feltétlenül pontos a helyi vízmű honlapján megnézni.


Ajánlott oldalak:

[link] , [link] , [link] , [link]

2022. márc. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!