Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nem nő a Vallisneria, van...

Nem nő a Vallisneria, van ötletetek, hogy mi lehet?

Figyelt kérdés

Régóta van gigantea-ám, nagyon szerette nálam, kész dzsungel volt. Aztán gyérítettem, de durván, mert konkrétan semmi más nem látszódott tőle. Azóta folyamatosan ptoblémáim vannak az akvával, főként alga.


Most decemberben idnítottam teljesen újra az akvát, mert levált a szilikon. Átmosott ajzat, átmosott növények (az cyano baktériumok miatt).


Egy 54-es akva, egy fan1 és egy van fan mini szűri. Teljesen növényes. Egy Bacopa fajjal osztozik a Vallisneria. A világítás házi, 2 db 18 wattos fénycső (más tulajdonságát nem tudom) látja el a feladatot. Ezek voltak nagyjából mindig, szóval elvileg ezekkel nem kellene baj legyen. A világítási időtartam 8 óra körüli.

Profito-val tápozok.


Az indítás óta a cyano eltűnt, aminek nagyon örültem. A bacopa-ákkal sem előtte, sem most nincs baj. Mindigis nőttek és már egyszer újra kellett nyesnem őket az indítás óta. A bajom a vallisneria-val van. Nem akar nőni. Az újraindítás után hajtottak egy új levelet, de nem valami nagyot, azóta semmi mozgás. Még nem algásodtak be, de aggódom. Érdekelne, hogy mit lehetne kezdeni vele.


Anyagi és idő korlátok miatt ilyen az akva, sokáig jól el volt így, nem bánnám, ha rendbe lehetne hozni.



2022. márc. 6. 13:28
 1/3 anonim ***** válasza:

A gigantea nagynak tűnik egy 54 literes akváriumba, ahogy a 2x18 W fénycső is. Nem 2x15 W az inkább?

Vannak 54 literes akváriumim is, 1x15 W ill. 7 W LED fénnyel. Bővel elég low tech növényeshez.

Valisnerám most nincs, de régen volt, nőtt táp nélkül is, halas akváriumban. Szerintem most nincs tápanyag a talajban.

2022. márc. 7. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A vallosneriák szinte bármilyen akvát kotudnak nőni, szóval egy 54-esbe báelyikük nagynak bizonyulna. De persze értem mért mondod. Bár, számomra ez a legkisebb probléma, bárcsak nőne :)


2x18-asok, nem 15. Lehet sok, de elviekben az erős fényt szeretik a vallik, szóval elméletben max jobban algásodik az akvárium, de nem tudok arról, hogy az erős fény negatív hatna a növények növekedésére. Persze, ha gond az erős világítás, lehet 1 x 18 watt, én nem bánom, de gondolom nem ez a probléma forrása.


Azt mondtad, hogy nőtt táp nélkül is, én most meg tápozom, akkor elviekben nem kellene, hogy nőjön?

2022. márc. 7. 17:06
 3/3 anonim ***** válasza:

A gigantea 200 literben is sok tud lenni, mert hosszú.

A sok fényt az algára írtam.

Nem a sok fénytől nem nő. :)

Új(raindított) akvában kevés lesz neki a tápanyag, szerintem.

2022. márc. 7. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!